Вакцинація

ЧОМУ ВАЖЛИВО ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД COVID-19?

Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям захистити себе і свої родини, щоб повернутися до звичного життя. Усі вакцини — безпечні й ефективно формують імунітет.

Щеплення — добровільні й безоплатні.

ЯК ПРОВОДЯТЬ ВАКЦИНАЦІЮ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ?

Вакцинація за допомогою мобільних бригад

Мобільні бригади працюють там, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Імунізація проводиться у виїзному режимі в спеціально організованих місцях для людей, які цього потребують, або для колективів.

Вакцинація у пунктах щеплень

Медичні працівники здійснюють вакцинацію у пунктах щеплень усіх охочих віком від 18 років.

ДЕ ВАКЦИНУВАТИСЯ?

У Чернівецькій області працюють стаціонарні та мобільні центри вакцинації, у яких імунізують усіх охочих.

Центр вакцинації

м. Новодністровськ, м-н «Сонячний» квартал, 3/27

Вижницький ЦПМСД

м. Вижниця, вул. Українська, 63

Кіцманський ЦПМСД (працює з 11:00)

м. Кіцмань, вул. Незалежності, 42

ЧИМ ВАКЦИНУЮТЬ?

Наразі для вакцинації в Україні використовують вакцини знаних у світі розробників і виробників:

Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 21 день. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Докладніше про вакцину →

Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена американською фармацевтичною компанією Moderna. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Докладніше про вакцину →

AstraZeneca (Covishield, SKBio) індійського, корейського та італійського виробництва — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 12 тижнів. Першу і другу дозу можна отримати вакциною AstraZeneca, виробленою на різних майданчиках. Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Докладніше про вакцину →

CoronaVac/Sinovac Biotech — це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством Sinovac Biotech. Потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання.

Докладніше про вакцину →

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ?

Дотримуйтеся стандартних рекомендацій, щоб убезпечити себе від захворювання під час візиту мобільної бригади з імунізації чи відвідування пункту щеплення. Тестуватися на антитіла чи антигени до COVID-19 перед чи після щеплення від COVID-19 не потрібно.

ОСОБЛИВОСТІ ВАКЦИНАЦІЇ

Згода на вакцинацію

Вакцинація від COVID-19 є добровільною.

Ви маєте надати згоду на вакцинацію перед щепленням, якщо не зробили цього раніше.

Завантажте, роздрукуйте та заповніть згоду на вакцинацію, щоб зекономити час. Або заповніть згоду у пункті/центрі вакцинації. → Звантажити

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Інформація про вакцинацію буде внесена до електронної системи охорони здоров’я та доступна вашому сімейному лікарю.

У разі необхідності, наприклад, для виїзду за кордон, ви можете отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію встановленого зразка, звернувшись до закладу охорони здоров'я.

Наразі МОЗ та партнери розробляють документи для підтвердження вакцинації, які діятимуть в Україні та будуть синхронізовані з міжнародними вимогами. → Завантажити

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ

«Гаряча лінія» у Чернівецькій області →  066 084 93 13