Безоплатна первинна правова допомога

Відповідно до статті 7 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна первинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Громадяни, які потребують надання безоплатної правової допомоги, з питань, що належать до компетенції обласної державної адміністрації, можуть звертатись за отриманням консультацій до юридичного управління та відділу роботи із зверненнями громадян та доступу до публічної інформації обласної державної адміністрації.