Про звернення громадян

Конституція України та  Закон України «Про звернення громадян» надає право усім громадянам України звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб  із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення. Під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги та  підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні мають бути зазначені всі вищевказані вимоги. Крім того, слід також вказати електронну поштову адресу, на яку заявнику буде надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Зміст звернення має бути стислим та інформативним, містити конкретні факти по суті питання. Звернення надсилається органам виконавчої влади, до повноважень яких належить вирішення порушених у ньому питань.

На прохання заявника відповідь на його звернення може надаватися електронною поштою.

Звернутися до Дністровської   районної державної адміністрації  можна в письмовій формі, надіславши листа за адресою: площа Центральна, 2 смт Кельменці, Дністровський район,  Чернівецька область, 60100, або подавши його до відділу документообігу  та звернень громадян апарату районної державної адміністрації за тією ж адресою (каб.№ 61), а також за  телефоном  «Гарячої лінії»  (2 05 77 -  приймальня  райдержадміністрації ) та довіри   (2 06 99 -  голова райдержадміністрації) в робочі дні.

Письмове звернення можна також надіслати з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку на адресу: kelm_rda@bukoda.gov.ua.

Звернення не приймається до розгляду, якщо:

- не вказані прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, не підписане автором (авторами),  не зазначено дату,  електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь;

- у тексті звернення не викладено суть порушеного питання.

Завідувач сектору документообігу та

звернень громадян апарату райдержадміністрації                             Аліна ТИМЧУК

Розпорядження РДА від 25.03.2021 №53 "Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в районній державній адміністрації"

Розпорядження РДА від 25.03.2021 №54 "Про затвердження Положення про районну постійно діючу комісію з питань розгляду звернень громадян", розпорядження РДА від 08.03.2023 №52 "Про внесення змін до розпорядження районної державної адміністрації від 25.03.2021 №54 (зі змінами)"