Дата: 14.10.2022 10:04

Сьогодні,14 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць та 80-річчя створення Української повстанської армії.

Також цього дня християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці і День українського козацтва.

Це свята справжніх, мужніх та відважних оборонців нашої свободи. Здатність українського народу до самовідданого та жертовного опору агресорам є нашим національним скарбом, який передається з покоління в покоління.

Українці в усі часи масово підіймалися на збройну боротьбу за право на свободу та ідентичність.

Один із таких прикладів - історія Української повстанської армії (УПА) - військово-політичної формації національно-визвольного руху, яка прагнула відновити українську державність у часи, коли світ був охоплений Другою світовою війною, а на землях України коїли масові злочини два тоталітарні режими - московський комуністичний і нацистський.

Сьогодні ЗСУ та інші збройні формування воюють з тим самим ворогом, з яким вела боротьбу УПА, оскільки в московії, попри декларативну зміну вивісок, століттями панує політичний режим, який за своєю суттю є імперським і авторитарним.

Війна третього тисячоліття, у яку нас втягнула рф, має врешті завершитися перемогою високорозвинених демократій над недолугим тоталітаризмом, чужорідним за своєю суттю для сучасного суспільства і кожної нормальної людини.

Нині українці зі зброєю в руках боронять не лише власну державу, а й країни Європи, увесь цивілізований світ.

Боролись! Боремось! Поборемо!

Джерело:https://bukoda.gov.ua/news/sohodni14-zhovtnia-v-ukraini-vidznachaiut-den-zakhysnykiv-i-zakhysnyts-ta-80-richchia-stvorennia-ukrainskoi-povstanskoi-armii