Звернення начальника районної військової адмінісрації Олега Мельничука до 104-ї річниці Буковинського віча

Дата: 03.11.2022 10:29

3 листопада 2022 року - 104-а річниця Буковинського віча.
Народні збори, організовані на заклик Крайового Комітету 3 листопада 1918 року в Чернівцях, учасниками яких були від 8000 до 40 000 людей, ухвалили рішення про входження Північної Буковини до складу Української держави.
Віче проголосило возз'єднання Буковини Північної (Кіцманський, Заставнівський, Вижницький, Вашковецький повіти, українська частина Чернівецького і Серетського повітів та переважно українські громади Сторожинецького, Радовецького та Кимполунзького повітів) із Західноукраїнською Народною Республікою та злуку з "Великою Україною".
6 листопада 1918 року владу на території Північної Буковини перебрав Український комітет на чолі з Омеляном Поповичем.
11 листопада 1918 року Румунія — всупереч волевиявленню Буковинського народного віча — захопила Північну Буковину разом із Чернівцями.
Та прагнення буковинської громади незмінні вже понад сто років. Великою, соборною, вільною і незалежною бачимо ми нашу державу. І тому такою тяжкою і відчайдушною є сьогодні наша боротьба за українську державу. Буковинці є прикладом сміливості та звитяги у війні з російським окупантом, своєю стійкістю та патріотизмом доводять відданість державі.
Шана і низький уклін всім воїнам, що поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності держави!

З повагою,
голова Дністровської районної