День пам’яті захисників Донецького аеропорту

Дата: 16.01.2023 12:56

«Кіборги» вистояли, не встояв бетон». Сьогодні в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. 242 дні українські військові, медики та волонтери чинили супротив навалі російських окупантів, відстоюючи малесенький клаптик української землі

На січень 2015 року припали найкривавіші та найзапекліші бої. 13 січня в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку бойовиків звалилася диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. Далі бої йшли за поверхи нового терміналу.

За весь час оборони ДАП загинуло понад 200 військових. Поранення різного ступеня тяжкості отримали понад 500 бійців. Тільки в період з 18 по 21 січня 2015 року в результаті підриву окупантами термінала ДАП загинуло 58 «кіборгів», тому 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.

За міць, безстрашність і незламність вороги страхітливо прозвали їх кіборгами, адже лише роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Згадуючи про їх героїчний подвиг, зазвичай говорять: «Кіборги» вистояли, не встояв бетон».

Ми вшановуємо пам'ять захисників, які до останньої краплі крові тримали оборону Донецького аеропорту. Слава Україні! Героям слава!