Виплати для внутрішньо переміщених осіб автоматично продовжено з 1 січня 2023 року

Дата: 18.01.2023 14:02

Одержувачам соціальної допомоги не потрібно наново подавати заяви для продовження виплат, немає потреби відвідувати ЦНАПи чи інші органи, у тому числі соціального захисту. Їх продовжуватимуть автоматично на період дії воєнного стану.

Поряд з цим, перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2023 році будуть проводитись лише у випадках, щоб перевірити дані, які надходять від правоохоронних органів, або від органів соціального захисту населення, або від органів місцевого самоврядування у разі, якщо будуть підстави вважати, що людина не проживає за місцем проживання, яке вона вказала при реєстрації ВПО.

Також з 1 січня будуть автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги:

- на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування,

- на дітей, хворих на тяжкі захворювання,

- дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів,

- особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І та ІІ внаслідок психічного розладу;

- особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Зауважу, що нині в Дністровському районі проживає 2683 дитини з числа внутрішньо переміщених осіб, з них 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 дітей прибули без супроводу батьків або інших законних представників (проживають в сім’ях родичів).

За додатковою інформацією можна звертатися до управління соціального захисту населення Дністровської районної державної (військової) адміністрації та відділів соцзахисту в територіальних громадах.