Дата: 23.01.2023 11:06

👨‍👩‍👧‍👦Чернівецька область прийняла близько 110 тисяч внутрішніх переселенців, з яких третина - діти.

Про це йшлося під час наради під головуванням Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

У ній взяли участь начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк, його заступники - Альона Атаманюк і Олександр Янков, міський голова Чернівців Роман Клічук, перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор, народні депутати України, голови РДА, громад краю.

💬«Від імені Уряду дякую за роботу, яку Ви робите. Ми всі воюємо за нашу державу і наших людей. Все, що кожен з вас робить на своєму місці, має велику вагу і цінність», - сказала Ірина Верещук.

Також на нараді були фахівці ОВА, представники Головне управління ДСНС України у Чернівецькій області, Управління СБ України в Чернівецькій області, Поліція Чернівецької області.

🏡Присутні обговорили питання підтримки внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, облаштування місць компактного проживання ВПО.

💬«Робимо все можливе, аби українці з інших територій почували себе на Буковині як вдома. Прагнемо, аби вони знайшли тут для себе другу Батьківщину», - зазначив Руслан Запаранюк.

Перша заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк розповіла про реконструкцію житла для вимушених переселенців.

💬«6 об’єктів реконструюємо за рахунок обласного та місцевих бюджетів. Для цього виділили 25,3 млн грн. Таким чином створимо у краї 440 місць для ВПО. 30 об’єктів в області ремонтують за кошти міжнародних організацій. Завдяки цьому будемо мати ще 1200 місць для вимушених переселенців», - сказала Альона Атаманюк.

💰Також на нараді говорили про підтримку релокованих підприємств, працевлаштування ВПО, медичну допомогу вимушеним переселенцям, надання освітніх послуг такій категорії осіб.

💫Крім того, йшлося про соціальні проєкти для ВПО та їхню інтеграцію через культурно-просвітницьку діяльність