Українці мають вчасно обміняти паспорти у разі зміни особистої інформаці

Дата: 09.02.2023 11:26

🇺🇦Українці мають вчасно обміняти паспорти у разі зміни особистої інформації: деталі від Державної міграційної служби України:

‼️Державна міграційна служба нагадує про необхідність вчасно обміняти ID-картку та закордонний паспорт у разі виникнення таких обставин, як:
✅ зміна інформації у паспорті (зміна прізвища, імені, по батькові, дати народження, у тому числі написання латинськими літерами імені та прізвища у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
✅ виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
✅ закінчення строку дії паспорта;
✅ непридатність паспорта для подальшого використання.
 ‼️У разі зміни особистих даних або різниці у написанні латинськими літерами імені та прізвища, видані раніше документи зі старою транслітерацією мають бути обміняні у строк не пізніше одного місяця з дати отримання нового документа.
👆 У разі неподання закордонного паспорта або ID-картки для обміну, такий документ автоматично визнається недійсним.
👉Наприклад:
Ім’я та прізвище Гречка Юлія в раніше оформленій ID-картці латинськими літерами записувалося як Grechka Ylia. А новий закордонний паспорт Юлії оформлено як Hrechka Yuliia (якщо особа забажала змінити транслітерацію).
👉У такому випадку, якщо Юлія не подасть протягом місяця документи на обмін ID-картки для зміни транслітерації, як у новому закордонному паспорті, то ID-картка автоматично визнається недійсною.
‼️Важливо! Щоб усі ваші документи були чинними, транслітерація у них має бути однаковою.
🫱Здійснити перевірку за базою недійсних документів Ви можете за посиланням https://dmsu.gov.ua/services/nd.html
❗Принагідно нагадуємо, що на період дії воєнного стану в Україні ID-картки, терміни дії яких закінчилися за 30 днів до 24 лютого 2022 року та під час дії воєнного стану, та паспорти громадян України у формі книжечки, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо строк вклеювання фотокартки настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та у період воєнного стану), залишаються дійсними документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (постанова Уряду від 21.10.2022 р. № 1202 «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану», яка набрала чинності 26.10.2022).
Управління ДМС у
Чернівецькій області