Щодо  стану ринку праці в районі та процесу інтеграції внутрішньо  переміщених осіб в місцеві громади

Дата: 23.02.2023 13:31

‼️ Сьогодні, 23 лютого 2023 року,  перша заступниця начальника районної військової адміністрації Наталія РЕШЕТНІК провела робочу зустріч із  директором Дністровської філії Чернівецького обласного центру зайнятості Едуардом СЕКРЕТОЮ та начальником управління соціального захисту населення Ліною РУСНАК щодо  стану ринку праці в районі та процесу інтеграції внутрішньо  переміщених осіб в місцеві громади.
📝  За інформацією, наданою службою зайнятості  протягом січня 2023 року на обліку в Дністровській філії Чернівецького обласного центру зайнятості перебувало 767 осіб, які мали статус безробітного. Станом на 1 лютого  - на обліку перебувало 570 осіб.
Структура безробітних за рівнем освіти була наступною:
✅ вища освіта – 41,4%,
✅ професійно-технічна – 38,1 %,
✅ середня – 20,3%.
👉За сприяння служби зайнятості протягом 2023 року працевлаштовано  51 особу.
⬆️ В січні 2023 року зареєстровано 54 вакансії у 37 роботодавців, 42 вакансії укомплектовано за сприяння служби зайнятості.
⬆️ Станом на  лютий 2023 року - наявні 24 вакансії. Кількість претендентів на одну вакансію на кінець періоду становить 24 особи, в той час, як у 2022 році – 55 осіб.
       👉Найбільш численні  вакансії:
✅водій автотранспортних засобів;
✅ пекар;
✅ підсобний робітник;                                                                                                  ✅ прибиральник службових приміщень;                                                                ✅ швачка.
     👁️В єдиній базі внутрішньо переміщених осіб зареєстровано 7213 осіб, які перемістились до населених пунктів району та отримали відповідний статус.
      ➡️ З початку року до Дністровської філії Чернівецького обласного центру зайнятості за послугами звернулось 5 внутрішньо переміщених осіб, 1 особа працевлаштована.
    ✍️ Управління соціального захисту населення районної військової адміністрації  нараховує допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, згідно чинного законодавства. За лютий 2023 року таку допомогу отримують 3663 особи на суму понад 12 мільйонів гривень.
💛💙Напрацювання нових підходів до організації профорієнтаційної роботи та підвищення рівня поінформованості населення допоможуть вирішити питання адаптації внутрішньо переміщених осіб та визначити напрямки цільового навчання як для безробітних, так і для працюючих осіб