Дата: 19.03.2023 08:54

Фото без опису📜🌹19 березня 2023 року святкує свій 93-й день народження геніальна людина, українська поетеса, одна з найвідоміших жінок сучасної України - Ліна Костенко.

🔷️«Чужа душа — то, кажуть, темний ліс.

А я кажу: не кожна, ой не кожна!

🔶️Чужа душа — то тихе море сліз.

Плювати в неї — гріх тяжкий, не можна».

(Ліна Костенко)

🌷Ліна Костенко авторка понад 15 поетичних збірок, автор найвідоміших в Україні романів у віршах.

📘📒Її поезія - це безупинна робота думки в прагненні охопити світ, це болісне прагнення серця вмістити в себе любов і ненависть, цінність і нещадність.

💙🧡Її вважають генієм слова, залізною жінкою та живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. 🔷️🔶️Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами. У нове тисячоліття українська література увійшла з її ім'ям на вустах. 📚Твори Ліни Костенко стали класикою української літератури. Вона є лауреатом багатьох премій, зокрема Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

💙🧡Ліна Костенко і сьогодні продовжує дарувати читачам щирість своєї душі, філософське осмислення життя, красу українського слова. Для багатьох українців саме вона є тим певним мудрецем, який підказує, як прожити сьогоднішній день. І саме її вірші чи не найбільше цитують у соцмережах.

🔷️🔶️Її вислови та рядки завжди влучні, вони проймають до мурашок, змушують думати, відчувати, розуміти. Ці слова завжди заряджають енергією, надихають змінюватися та змінювати світ навколо себе.

💙🧡 Надихайтеся висловами геніальної українки, які точно не залишать вас байдужими! Отож, найкращі цитати, фрази та висловлювання Ліни Костенко:

📌 Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом.

· 📌Нації вимирають не від інфаркту, спочатку в них відбирає мову;.

·📌 Людям не те що позакладало вуха - людям позакладало душі;

· 📌А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

📌Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер.

📌Людям не те що позакладало вуха – людям позакладало душі.

📌І що цікаво – серце у колібрі майже втричі більше, ніж шлунок. От якби так у людей.

📌Люди, як правило, бачать світ у діапазоні своїх проблем.

📌Марудна справа – жити без баталій. Людина від спокійного життя жиріє серцем і втрачає талію.

📌Так багато на світі горя,

люди, будьте взаємно красивими!

📌 Будні роблять людей буденними.

📌Жінка – як музика, її можна любити навіть не дуже розуміючи.

📌 Важко любити розумну жінку. Завжди боїшся впасти в її очах. Жінка втрачає на інтелекті, лише коли закохана. Так що бажано стабільно підтримувати в ній цей стан.

📌Любов шляхетна тільки тоді, коли вона сором'язлива.

📌А як пильніше глянуть навкруги — все хтось комусь на світі вороги.

📌Здається ж, люди, все у них людське, але душа ще з дерева не злізла.

📌Єдиний, хто не втомлюється, – час. А ми – живі, нам треба поспішати.

📌 А секунди летять. Отак можна вмерти й нічого не встигнути. Встигаєш тільки втомитися.

📌 Огидна річ – наша терплячість. Наша звичка відмовляти собі у всьому. Так все може відмовитися від нас.

📌 Страшні слова, коли вони мовчать.

📌 Все наше життя, це чекання найгіршого і надія на краще.

📌 Біда сьогодні буть домовичками, у інтер'єрах казка не живе.

📌Душа летить в дитинство, як у вирій, бо їй на світі тепло тільки там.

📌Читайте Ліну Костенко. 🇺🇦💙🧡📘