​​​​​​​Рік тому Бучі, Ірпеню та Охтирці присвоїли почесні звання: вони – МістаГероїв

Дата: 28.03.2023 10:12

Фото без описуРік тому Бучі, Ірпеню та Охтирці присвоїли почесні звання: вони – #МістаГероїв

За героїзм і стійкість громадян під час оборони рідних міст у цей день 2022-го трьом населеним пунктам півночі країни присвоїли почесні звання. Буча та Ірпінь Київської області, а ще Охтирка, яка на Сумщині, стали містами-героями. Відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський.

Повномасштабне вторгнення окупаційних військ в Україну почалося минулоріч 24 лютого. Буча, Ірпінь та Охтирка одними з перших тримали оборону. Міста Київської області були в окупації.

А от Охтирку ворог нещадно бомбардував. Втім місто на Сумщині стійко трималося. Завдяки героїзму воїнів та місцевих жителів воно перетворилося на фортецю, яка заблокувала окупантам шляхи на Харків і Полтаву. А ще – вони виграли час. Поки тут стримували країну-агресорку, сили оборони Києва готувалися до «гарячого» прийому ворога.

Буча, Ірпінь та Охтирка – #МістаГероїв. Їх було звільнено у перший місяць війни, як і понад тисячу інших населених пунктів.