11 травня 2023 року, заступник начальника районної військової адміністрації Віталій ПОПОВ взяв участь в урочистому відкритті пам’ятного хреста «Героям УПА» в селі Зелена Липа Клішковецької територіальної громади
11 травня 2023 року, заступник начальника районної військової адміністрації Віталій ПОПОВ взяв участь в урочистому відкритті пам’ятного хреста «Героям УПА» в селі Зелена Липа Клішковецької територіальної громади.
💥В червні 1944 року біля села Зелена Липа відбувся бій воїнів УПА з військами НКВС. Було вбито 33 повстанці, 2 – поранених і 19 захоплено живими.
📝 За ініціативи громадської організації «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих» та з метою збереження пам’яті про загиблих воїнів УПА, а також всіх членів їх родин, які були виселені до Сибіру виконком Клішковецької сільської ради прийняв рішення увіковічнити пам'ять героїв, які відділи своє життя незалежність України. 👉Бійці УПА запекло протистояли краще озброєному та чисельнішому ворогові. Протягом багатьох років ніхто не згадував про цю подію. Наш буремний неспокійний час вчить цінувати і пам’ятати про всіх героїв національного спротиву.
💙💛 Євген БЕСАРАБА та Дмитро СКРИПІЙ віддали своє життя за незалежність України у війні, яка триває сьогодні, їх подвиг вшановано Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною», яку матерям Героїв вручив заступник голови обласної ради Михайло ПАВЛЮК.
🇺🇦 Гордиться серце: «Слава Україні!»
« Героям Слава! » - журиться душа…