Звернення начальника районної військової адміністрації Віталія ЯКУБЕНКА до Дня пам’яті жертв політичних репресій

Дата: 21.05.2023 08:40

Щороку, в третю неділю травня, схиляємо голови в пам’ять про мільйони закатованих жертв політичних репресій.
    Мільйони працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, яких сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено або приречено на тортури і голодну смерть на засланні. Одним із символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом.  Це найбільше в Україні місце масових поховань жертв комуністичних політичних репресій.
     Це був час зневіри, відчаю та безнадії. Але попри величезні втрати наш народ вистояв і спромігся вирватись з лап репресивної машини.
     З кожним роком свідків тих трагічних подій стає менше, однак ми маємо пам’ятати кожного, передавати нащадкам правду про минуле і гідно вшановувати безвинних жертв.
    Через своє незламне прагнення бути вільною та незалежною нацією, на жаль, і нині ми зіткнулися з проявами вже новітнього російського імперського режиму.
     Українці в анексованому Криму та на Сході країни зазнають переслідувань тільки через те, що залишаються відданими патріотами своєї держави.
     Вічна і світла пам’ять жертвам політичних репресій.
      Витримки та незламності нинішнім політичним в’язням.

З повагою,
начальник районної
військової адміністрації                                                           Віталій ЯКУБЕНКО