Переселенці можуть подати заявку на отримання ваучера на навчання онлайн

Дата: 05.06.2023 16:07

⚡️Переселенці можуть подати заявку на отримання ваучера на навчання онлайн

З 1 червня процедуру отримання ваучерів на освіту спрощено. Про це йшлося на міжвідомчій нараді з питань працевлаштування та професійного навчання внутрішньо переміщених осіб під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук, яка відбулася 2 червня.

▪️У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінекономіки, Мінсоцполітики, Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, Федерації роботодавців України й інших відомств та організацій.

▪️Учасники наради обговорили програму ваучерів на навчання, які можуть отримати ВПО працездатного віку.

▪️Йдеться про документ, який надає громадянам право безоплатно пройти навчання у закладах освіти. Зокрема, перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізацію чи підвищення кваліфікації.

▪️Наразі визначено 123 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами.

▪️Починаючи з 1 червня, щоб подати заявку на отримання ваучера на освіту, достатньо заповнити онлайн-форму на сайті Держслужби зайнятості за посиланням - https://voucher.dcz.gov.ua/

▪️Як повідомили у Держслужбі зайнятості, заявка буде опрацьована протягом 3 робочих днів. Після ухвалення рішення про видачу ваучера працівник центру зайнятості здійснюватиме супровід особи до моменту підписання договору із закладом освіти.

▪️Можливістю подати онлайн-заявку на отримання ваучера на навчання за перший день скористались 11 людей, з яких 7 – внутрішні переселенці. Серед професій і спеціальностей, за якими люди виявили бажання навчатися: психологія, менеджмент, соціальна робота, інженерія програмного забезпечення та медицина.

▪️Загалом з початку року центри зайнятості вже видали понад 5 тисяч ваучерів на навчання.

#Мінреінтеграції