Вітання начальника районної військової адміністрації Віталія ЯКУБЕНКА з Днем працівника природно-заповідної справи!

Дата: 07.07.2023 09:49

Фото без описуШановні працівники Національного природного парку «Хотинський»!

Щиро вітаю вас з Днем працівника природно-заповідної справи!

7 липня в Україні своє професійне свято відзначають небайдужі люди, які прагнуть зберегти природу, і для яких її збереження стає справою життя.

Національний природний парк «Хотинський»- багатофункціональна установа, яка поєднує природоохоронну та соціальну (рекреаційну) діяльність. Працівники парку забезпечують охорону 9446,1 га земель державної власності, які приурочені до долини Дністра на території Дністровського району. Парк є домівкою для 826 видів рослин та 1139 представників тваринного світу. Багатству рослинного світу сприяє теплий, майже до середземноморського, мікроклімат, та освіжаючий вплив водного плеса Дністра з водосховищем. Характерним елементом рельєфу є славнозвісні Дністровські «стінки» з еталонним відслоненням порід силурійської ери. Каньйон Дністра перетинає й мальовниче Тавтрове пасмо – рештки бар’єрного коралового рифу колишнього Сарматського моря. Місцями глибина каньйону сягає 150-200 метрів. На території є десятки різноманітних печер , понад 100 видів їстівних грибів, тут водяться величезні соми.

На території НПП «Хотинський» прокладено 4 екологічні стежки та 3 туристичних маршрути. Для відвідувачів облаштовано спеціальні зони відпочинку з альтанками, столами з лавками, місцями для багаття поблизу сіл Гринячка Клішковецької ТГ, Рашків Рукшинської ТГ, Грушівці, Дністрівка, Комарів Кельменецької ТГ, Михалково, Вітрянка Сокирянської ТГ, м. Новодністровськ.

З нагоди професійного свята висловлю вам щиру вдячність за збереження природи рідного краю! І в умовах воєнного стану ви наполегливо здійснюєте визначені завдання, а п’ятеро ваших співробітників на фронті захищають нашу державу.

Бажаю всім сил і терпіння, здоров’я, щастя, родинної злагоди і достатку!

Віримо в ЗСУ і бережемо Україну! Життя та Україна переможуть!

З повагою,

начальник районної