Дата: 15.07.2023 08:40

Фото без опису🇺🇦Сьогодні відзначаємо День українських миротворців – офіційне свято учасників миротворчих організацій. Миротворці надають неоціненну допомогу нашій країні під час війни з Росією. Цю дату Верховна Рада заснувала у 2013 році на офіційному рівні.

☝️Пропонуємо 5 цікавих фактів про українських миротворців:

1. Герой України, назавжди 34-річний підполковник Тарас Сенюк брав участь у миротворчій місії в Іраку, в Косові. У районі бойових дій на Донбасі був командиром 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади.

2. Першим місцем, куди відправили миротворців з України, стала колишня Югославія. Тоді, у 1992 році, український батальйон сформували всього за три тижні.

3. Український контингент вперше прибув до Косова у складі миротворчої Місії ще у 1999 році. Відтоді майже півтори тисячі українських військових забезпечували мир та безпеку на Балканах.

4. Екіпажі українських вертольотів провели у небі понад 50 тис. годин. Льотчики перевезли майже 20 тис. пасажирів і близько 7 тис. тонн вантажів.

5. Загальна кількість українських військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях, становить понад 45 тисяч.