Дата: 21.07.2023 09:32

Пора жнив вважається особливо пожежонебезпечним періодом. Причиною виникнення пожежі може стати спекотна погода яка тримається довгий час, сухі ниви, хлібозбиральні агрегати, а також людська недбалість та безвідповідальність.

Так Дністровський РВ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області  під час проведення інформаційно-розяснювальної роботи серед фермерів наголошено на дотримання правил пожежної безпеки під час збирання урожаю. Працівники Дністровського РВ наголосили, що вся збиральна техніка повинна бути оснащена первинними засобами пожежогасіння, а саме: комбайни і трактори — двома справними сертифікованими вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами-хлопавками; автомобілі — справним вуглекислотним або порошковим вогнегасником, однією штиковою лопатою. Також потрібно приділити увагу належному технічному стану зернозбиральної техніки, наявності попереджувальних написів, а у нічний час — ефективному освітленню всіх технологічних агрегатів.

Працівниками Дністровського районного відділу було наголошено, що заборонено розводити багаття біля хлібних масивів, спалювати стерню, післяжнивні залишки. Відповідно до статті 175 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, лугів, пасовищ, тягне за собою адміністративну відповідальність.
Пам’ятайте, що дотримання усіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!