9 СЕРПНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КОРІННИХ НАРОДІВ СВІТУ

Дата: 09.08.2023 09:40

Фото без опису🌍Щороку 9 серпня Україна разом зі всією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день корінних народів світу.
☝️Існує не менше 5000 різних груп корінних народів, що представляють різні культури нашої планети і є носіями більш ніж 4000 різних мов з 6700 відомих на сьогодні. На превеликий жаль, більшість цих мов наразі перебувають під загрозою зникнення.
🇺🇦Україна – також є батьківщиною корінних народів, зокрема кримських татар, караїмів та кримчаків. Вони мають давню героїчну та водночас трагічну історію. Пліч-о-пліч кримські татари та українці протистояли навалам московської орди. Навіть питання релігії не могло стати на заваді спільній боротьбі. Кримські татари були союзниками Богдана Хмельницького під час визвольних змагань. Звичайно протекторат Оттоманської імперії накладав свій відбиток на співіснування двох народів, проте ніщо не здатне затьмарити звитяжну історію спільних перемог.
‼️З початком тимчасової окупації Кримського півострова російською федерацією в 2014 році, тисячі наших співвітчизників – кримських татар і етнічних українців через безпосередню загрозу їхньому життю вимушені були покинути рідні домівки. Всі ці роки російська окупаційна влада проводить репресивну політику залякування, психологічного тиску, ув’язнення, безслідного зникнення кримських татар.
🤝Міжнародний день корінних народів світу – це ще одна можливість для того щоб віддати належне всім оригінальним культурам й всім корінним народам, які є невід’ємною частиною великої української родини та подякувати їхнім представникам за вагомий внесок в розбудову української держави та розвиток її громадянського суспільства.