Система безоплатної правничої допомоги гарантує рівний доступ до юридичних послуг усім, хто цього потребує

Дата: 16.08.2023 11:42

🟩 Система безоплатної правничої допомоги гарантує рівний доступ до наших послуг усім, хто цього потребує.

✅ Ми постійно працюємо над тим, щоб наші бюро правової допомоги залишалися вільними від різних видів дискримінації, у тому числі за ознакою статі.

Хто звертається до системи БПД частіше

👱‍♀️ Жінки до системи БПД звертаються частіше: цього року — 180 тис., чоловіків — 115 тис. До контактного центру системи БПД зателефонували майже 70 тис. жінок та 50 тис. чоловіків.

З якими питаннями звертаються

Жінки часто звертаються щодо сімейного права, наприклад:

🔸 порядку стягнення пені за прострочення сплати аліментів;

🔸 механізму визначення місця проживання дитини;

🔸 відповідальності за насильство в сім’ї;

🔸 встановлення факту проживання родиною без реєстрації шлюбу та ін.;

🔸 щодо адміністративного та цивільного права.

✅ А також вони частіше, ніж чоловіки, цікавляться питаннями соціального забезпечення, наприклад оформленням матеріальної допомоги, отриманням пільг для різних категорій громадян та оформленням субсидії.

🧔‍♂️ Чоловіки частіше звертаються для розв’язання питань, що стосуються адміністративного, трудового та сімейного права. Зокрема, їх цікавить:

🔸 Відповідальність за ухиляння від військового обліку та мобілізації, відстрочка від мобілізації;

🔸 Порядок звернення до державних установ та органів місцевого самоврядування;

🔸 Доступ до електронних сервісів;

🔸 Стягнення заборгованості по заробітній платі;

🔸 Взяття на облік в центрі зайнятості в умовах воєнного стану;

🔸 Переведення на іншу роботу без згоди працівника;

🔸 Поновлення на роботі; порядок підтвердження стажу;

🔸 Відповідальність за несплату аліментів;

🔸 Механізм встановлення батьківства;

🔸 Усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та участі в її вихованні та ін.

👆 Часом, юристи системи БПД захищають чоловіків від домашнього насильства, допомагають їм стягувати аліменти на дітей з колишніх дружин.

✅ Незалежно від вашої статі та питання звернення наші фахівці надаватимуть правничу допомогу однаково ввічливо і фахово.

Як отримати безоплатну правничу допомогу

✅ Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контакт-центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

✅ https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку Telegram)

✅ Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot

✅ Або звертайтеся до найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro