Дата: 02.10.2023 14:34

Володимир Зеленський

Потужність наших воїнів на фронті – це багато в чому наслідок потужності наших домовленостей із нашими друзями й партнерами.

Дякую кожній країні, яка допомагає нам у захисті свободи та незалежності!

——

The power of our warriors on the frontline is largely a result of the power of our agreements with our friends and partners.

I am grateful to every country that helps us in the defense of freedom and independence!

Photo: 56th separate motorized infantry brigade of Mariupol, Roman Matkov, Maryan Kushnir, Joint Forces Command of the Armed Forces of Ukraine, State Emergency Service of Ukraine, Serhii Korovainyi, Kostiantyn Liberov and Vlada Liberova, Julia Kochetova, Heidi Levine.