Субсидії на опалювальний період. Кому потрібно звертатися за перепризначенням

Дата: 11.10.2023 09:55

СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД. КОМУ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ПЕРЕПРИЗНАЧЕННЯМ❓

🔺Уже в жовтні розпочнеться новий «субсидійний» період – опалювальний. Пенсійним фондом буде проведено автоматичне перепризначення житлових субсидій на опалювальний сезон, але лише домогосподарствам, які вже є отримувачами субсидій та тим, кому на літній період було призначено «нульову» субсидію. Тож таким категоріям субсидіантів звертатись до органів Фонду немає потреби.

🟣КОМУ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ ОСОБИСТО В ОБОВ’ЯЗКОВОМУ ПОРЯДКУ❓

Для призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2023-2024 рр. звернутись особисто необхідно у наступних випадках:

🔘якщо документи на призначення субсидії подаються вперше;

🔘якщо у призначенні житлової субсидії на неопалювальний період було відмовлено (борг, відсутні доходи тощо);

🔘якщо відбулися зміни у складі зареєстрованих осіб, зміни соціального стану тощо.

🟣КОМУ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЬ ОСОБИСТО ЗА ПЕВНИХ УМОВ❓

Водночас є категорії громадян, яким заяву та декларацію необхідно було подати для призначення субсидії на літній сезон, тобто з 1 травня поточного року. Це:

➡особи, які зареєстровані, але не проживають за адресою домогосподарства або навпаки;

➡внутрішньо переміщені особи, які отримують житлову субсидію за адресою, відмінною від місця реєстрації;

➡громадяни, які орендують житлові приміщення для проживання, за які сплачують житлово-комунальні послуги.

‼Зазначеним особам, які не встигли або не мали можливості звернутися за призначенням субсидії протягом неопалювального сезону, для отримання субсидії на осінньо-зимовий період необхідно обов’язково звернутися до органів Пенсійного фонду особисто, поштою або в електронній формі. Окрім того, подати документи можна до уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

🟣ЯКІ СТРОКИ ПОДАННЯ ЗАЯВИ❓

📌Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону.

‼У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону, житлову субсидію призначать з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

🟣ЯКІ ДОХОДИ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ❓

При розрахунку «зимової» житлової субсидії до середньомісячного сукупного доходу враховуються доходи за I і II квартали поточного року, а доходи у вигляді пенсії – за серпень.