Понад 3 тисячі ВПО вже отримали ваучери на навчання від держави

Дата: 23.10.2023 10:00

⚡️Понад 3 тисячі ВПО вже отримали ваучери на навчання від держави

Станом на 18 жовтня українцям було видано 15 353 ваучери на освіту. З них 3200 отримали внутрішньо переміщені особи (2327 жінок та 873 чоловіки).

▪️Про це йшлося на міжвідомчій нараді з питань працевлаштування та професійного навчання ВПО, яка відбулася під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук.

▪️Учасники наради обговорили програму ваучерів на навчання, за якою визначені категорії громадян мають право безоплатно пройти навчання у закладах освіти. Зокрема, перепідготовку за робітничою професією, підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра або магістра за іншою спеціальністю, спеціалізацію чи підвищення кваліфікації.

▪️Наразі визначено 124 професії та спеціальності, за якими можна навчатися за ваучерами. Найпопулярнішою спеціальністю серед внутрішніх переселенців є психологія.

▪️Також до найбільш затребуваних спеціальностей і професій, які ВПО опановують за ваучерами, входять:

• соціальна робота, медсестринство та дошкільна освіта;

• водій автотранспортних засобів;

• будівництво та цивільна інженерія;

• агрономія;

• електроенергетика, електротехніка й електромеханіка;

• підприємництво і торгівля;

• кухар.

▪️Для отримання ваучера внутрішні переселенці можуть звернутися до центру зайнятості або ж подати онлайн-заявку. З більш докладною інформацією можна ознайомитися за посиланням.

#мінреінтеграції