Як уберегтися від шахраїв, рятуючись від війни за кордоном

Дата: 14.11.2023 11:00

⚡ Як уберегтися від шахраїв, рятуючись від війни за кордоном?

♦️ Шахраї ошукують українців, які виїхали за кордон, рятуючись від війни, та викрадають їхні українські фінансові номери телефонів, прив’язані до банківських рахунків.

❓Як шахраям це вдається?

Шахраї телефонують і представляються працівниками мобільних операторів та під різними приводами випитують смс-код, який надходить від мобільного оператора. Цей смс-код дає можливість шахраям отримати доступ до персонального онлайн-кабінету мобільного оператора, де шахраї можуть отримати всю необхідну інформацію, за якою мобільний оператор ідентифікує клієнта, наприклад, номери, на які він найчастіше телефонує.

♦️ Далі шахраї звертаються до мобільного оператора від імені власника номера, щоб перевипустити сім-картку. Власник номера може не одразу помітити, що сім-картка перевипущена, оскільки за кордоном може не користуватися українським номером.

❓Як шахраї можуть скористатися фінансовим номером телефону?

Викрасти гроші з рахунків, придбати товари на інтернет-сайтах тощо. Якщо викрадений номер “підв’язанийˮ до сторінок у соцмережах чи інших ресурсів, шахраї також можуть отримати доступ до них та використовувати їх надалі в шахрайських схемах.

❓Як уникнути подібного шахрайства та захистити свій фінансовий номер телефону?

✅ Прив’язати" фінансовий номер телефону до своїх паспортних даних або перейти на контракт з мобільним оператором.

✅ Завести для спілкування з банком окрему сім-картку та не розголошувати свій фінансовий номер телефону.

✅ Нікому не повідомляти код із смс-повідомлень від мобільного оператора, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора.

✅ Відключити послугу віддаленої заміни сім-карти у свого мобільного оператора.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Про те, як захистити свій фінансовий номер від шахраїв та що робити, якщо сім-картка перестала працювати, читайте на сайті НБУ #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/#section-17.