Дата: 22.11.2023 15:00

Володимир Зеленський

Наблизити перемогу в цій війні, гарантувати безпеку, дати якнайбільше захисту нашим людям і нашій державі… Я дякую всім, хто б’ється й працює саме заради цього. Заради наших людей. Заради нашої незалежності.

——

To bring the victory in this war closer, to guarantee security, to give as much protection as possible to our people and our state... I thank everyone who is fighting and working for this. For the sake of our people. For the sake of our independence.

Photo: 37th Separate Marine Brigade, Diego Herrera, Oleh Arkhanhorodsky for Toronto TV, George Ivanchenko, 22nd Separate Mechanized Brigade, 808th Separate Support Regiment, Yuriy Stefaniak.