72 роки тому на Буковині народився легендарний співак, один із фундаторів української естради, голос покоління, Герой України Назарій Яремчук
72 роки тому на Буковині народився легендарний співак, один із фундаторів української естради, голос покоління, Герой України Назарій Яремчук.
Назарій був пізньою дитиною у творчій родині: батько співав у церковному хорі, мати – грала у Вижницькому народному театрі. Хлопець сумлінно вчився, відвідував гуртки, займався співом. Восени 1969 року Яремчук починає виступати у самодіяльному вокально-інструментальному ансамблі «Смерічка» при Вижницькому будинку культури.
Буковинець вважається першою мегазіркою України, хоч ніколи й не мріяв про велику сцену. Саме Назарій першим заспівав твори Володимира Івасюка – «Червона рута», «Водограй» – і знявся у фільмі «Червона рута» 1971 року.
У 1980-х Яремчук опанував більш романтичний, поп-орієнтований напрямок — починаючи з його легендарної платівки «Незрівнянний світ краси» 1980 року.
Коли Назарій дізнався, що хворий на рак, сподівався, що західна медицина зможе допомогти, проте операцію зробили надто пізно. Попри важку хворобу Яремчук продовжував виступати.
Життя співака обірвалося 30 червня 1995 року. Назарія Яремчука поховано на центральному кладовищі Чернівців.