Оновлення ситуації станом на 6 ранку, 8 грудня 2023 року

Дата: 08.12.2023 08:30

Оновлення ситуації

станом на 6 ранку, 8 грудня 2023 року

Слава Україні! 653 день російської повномаштабної військової агресії проти України розпочався.

Протягом доби 7 грудня відбулось 89х бойових залучень.

Ворог завдав 3х ракетних та 57х авіаційних ударів, 47х ударів МЛРС по позиціях українських військ та різних населених пунктах. На жаль, російські теракти отримали поранення мирних жителів. Зруйновано або пошкоджено приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Також 7 грудня російські окупанти завдали авіаудару проти України, використовуючи 21x ударних БПЛА Shahed-136/131. Сили протиповітряної оборони України знищили 17x ворожих дронів.

Авіаудари вдарили по Синьківці, Петропавлівці, Кучерівці, Подолі, Курилівці, Кислівці, Піщане (Харківська область), Серебрянське лісове господарство (Луганська область), Вимці, Олександро-Шультине, Торецькому, Південному, Авдіївці, Новомихайлівці, Костянтинівці (Донецька область), Копані (Запорізька область).

Під артилерійський обстріл потрапили понад 120х населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.

Оперативно-стратегічне угруповання "Півнич", сокири Волинь та Полісся: без суттє

Сокири Сіверщини та Слобожанщини: противник зберігає військову присутність у районах Росії, що межує з Україною. Ворожі війська ведуть активні підривні дії, щоб запобігти розгортанню українських військ під загрозою сокир. Противник збільшує щільність мінних полів уздовж державного кордону в Бєлгородській області (росія).

Оперативно-стратегічне угруповання «Хортиця», вісь Куп’янська: українські оборонці відбили 7 разів ворожих атак у околицях Синьківки (Харківська область).

Лиманська вісь: українські сили оборони відбили всі атаки противника в районі Терного (Донецька область).

Бахмутська вісь: українські воїни відбили 24х атак противника в околицях Богданівка, Кліщіївка, Іванівське та Андріївка (Донецька область). Сили оборони України продовжують штурмові дії на південь від Бахмута (Донецька область), завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, зміцнюють позиції.

Оперативно-стратегічне угруповання "Таврія", вісь Авдіївка: українські захисники продовжують стримувати ворога, який намагається оточити Авдіївку. Українські воїни відстоюють свою позицію, завдаючи ворогу великих втрат. Сили оборони України успішно відбили 30х атак противника в районах на схід від Новобахмутівки, Авдіївки, на південь від Тоненьке та Первомайське (Донецька область).

Вісь Мар'їнки: Сили оборони України продовжують стримувати ворога у околицях Мар'їнки та Новомихайлівки (Донецька область). Українські захисники відбили 14х атак у тій області.

Шахтарське вісь: ворог не проводив ніяких наступів.

Запорізька вісь: Сили оборони України відбили 8х атак противника в районах на захід від Вербове та Роботине (Запорізька область).

Водночас Сили оборони України продовжують активні дії на осі Мелітополя, щоб завдати окупаційним військам втрат у живій силі та техніці та виснажувати ворога уздовж лінії фронту.

Оперативно-стратегічне угруповання Одеса, вісь Херсон: Сили оборони України продовжують утримувати позиції на лівому березі Дніпро, продовжують вести контрбатарейний вогонь, завдаючи ударів в тилу ворога.

Упродовж доби 7 грудня ВПС України завдали 5х авіаударів по зосередженню військ, озброєння та військової техніки противника.

Українські ракетні війська влучили в 1х станцію електронної війни.

Підтримуємо Збройні Сили України! Об'єднавшись ми переможемо!

Слава Україні!