Знання ПДР — запорука власної безпеки
Знання ПДР — запорука власної безпеки
Сьогодні ми нагадаємо вам про основні правила під час переходу проїзної частини. Пішоходи, пам’ятайте, що дотримання правил дорожнього руху відіграє ключову роль у забезпеченні вашої безпеки та безпеки інших учасників дорожнього руху.
Кожен пішохід є учасником дорожнього руху та зобов'язаний:
рухатись по тротуарах та пішохідних доріжках;
переходити проїзну частину по пішохідних переходах, зокрема підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів та узбіч.
Пішоходу забороняється:
виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки, та інших учасників руху;
раптово виходити, вибігати на проїзну частину, зокрема на пішохідний перехід;
допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину;
затримуватись і зупинятись на проїзній частині, якщо це не пов'язано з забезпеченням безпеки дорожнього руху.
переходити проїзну частину поза пішохідним переходом, якщо є розділювальна смуга або дорога має чотири та більше смуг для руху в обох напрямках, а також у місцях, де встановлено огородження.
За недотримання правил дорожнього руху пішоходами, передбачена відповідальність за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами) КУпАП, штраф — 255 гривень.
Бережіть себе та дотримуйтесь цих важливих правил.