21 березня - Всесвітній день лісу

Дата: 21.03.2024 09:20

🔰21 березня відоме як Всесвітній день лісу. Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу.

🫁Ліси називають «легенями планети»: вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів, що є на нашій планеті.

🌳Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс – джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення.

🌲За час війни в Україні постраждали 3 млн. га лісів, а це майже третина лісового фонду держави. Деякі з них втрачені назавжди. Для відновлення лісів, замість тих що були пошкоджені, спалені, загалом потрібно щонайменше 20-30 років. Навіть після звільнення українські ліси - зона небезпеки, адже на їх розмінування підуть десятиліття.