Бурдейний Микола Васильович

Бурдейний Микола Васильович

28.06.1969-07.03.2022

орден  «За мужність» III ступеня

Микола Васильович Бурдейний – старший солдат, гранатометник гірсько-штурмового взводу 2-ї гірської штурмової роти військової частини А3892.

Народився 28 червня 1969 року в селі Зелена нині Дністровського району Чернівецької області. Закінчив сільську школу, з ранніх років працював у місцевому колгоспі, потім займався власним господарством. Коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, чоловіка мобілізували до лав Збройних Сил. Він боронив Батьківщину з 25 лютого 2022 року.

За словами старости села Зелена Лариси Бабій, Микола Бурдейний перестав виходити на зв’язок із рідними 7 березня.

«Чоловік був із простої сім’ї, у нього є брат. Родина досить скромна. Микола завжди був тихою та спокійною людиною, але при цьому дуже доброю, усім допомагав. Його життя було складним. Микола Бурдейний воював проти загарбників на Київщині. З 7 березня 2022 року його вважали безвісти зниклим. Не було жодної звістки про його місцеперебування… Через деякий час зробили ідентифікацію тіла та встановили особу», – зазначає пані Лариса.

Захисник загинув у запеклому бою з окупантами 7 березня 2022 року у населеному пункті Слобода-Кухарська Київської області. Спершу він завдав вогневого ураження ворожій бойовій машині піхоти і знищив її, чим зупинив прорив загарбників. Але внаслідок масового обстрілу позицій бійців 109-го ОГШБ Микола Бурдейний отримав поранення несумісні з життям.

Поховали воїна 24 вересня 2022 року у рідному селі Зелена.