26 квітня - Міжнародний день пам'яті про Чорнобильську катастрофу і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційний аварій та катастроф
Минає тридцять вісім років від тієї весняної ночі, коли відбулася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху привела нас до іншого сприйняття світу, тому що такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало. Чорнобиль став чорною міткою на майбутнє тисячоліття.
В Дністровському районі проживають 505 осіб зі статусом чорнобильця. Це учасники ліквідації, потерпілі внаслідок аварії, діти потерпілих внаслідок аварії, дружини померлих учасників ліквідації наслідків аварії.
Державою профінансовано оздоровлення вказаних категорій на суму понад 23 тис. грн, на харчування - понад 283 тис. грн., за пільговими рецептами відпущено ліків на суму понад 33 тис. грн.
Російська агресія показує, яку величезну небезпеку може становити ядерна енергія під час війни. Найбільша в Європі Запорізька атомна електростанція утримується російськими військами, масовані ракетні обстріли України, до яких вдається ворог, несуть світові реальну загрозу ядерної катастрофи.
Українці знову ціною власного життя і здоров’я рятують світ від рашистської навали та ядерної загрози.
Сьогодні, у Міжнародний день пам’яті Чорнобильської трагедії схиляю голови перед кожним і кожною, чиє життя та здоров’я забрав «мирний атом».
Щиро бажаю усім ліквідаторам страшної аварії міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Нехай сонце зігріває Вас своїм теплом ще багато-багато років, а поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!
З Україною в серці, разом до Перемоги!