Дністровська районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Дія Освіта. Упродовж 11 серій люди з бойовим досвідом відверто розповідають про те, яка комунікація ображає, як і чи потрібно пропонувати їм допомогу, яка подяка буде доречною

Дата: 06.05.2024 13:00
Кількість переглядів: 68

Фото без опису

Ветеран Олег Андрієнко має ампутацію ноги через бойове поранення. Але набута інвалідність не завадила йому керувати машиною та заново навчитися їздити на велосипеді. Бо чоловік упевнений: якщо людина захоче чогось, вона зробить це попри всі перепони.

Ветеран хвилювався, як відреагують на протез діти — у нього двоє доньок, 15 та 11 років.

«Але… Вони й гралися з ним, було всяке. Не плакали, нічого такого. І мені навіть якось дивно було», — розповідає Олег Андрієнко.

👉 Але така реакція абсолютно нормальна, якщо дітей підготувати до повернення додому батьків-ветеранів. Пояснити, з урахуванням віку, зрозумілими словами та прикладами, що сталося. І, головне, навчити бачити в будь-якій людині насамперед особистість. А інвалідність сприймати як одну з характеристик, що не є перепоною для спілкування.

Усі ці рекомендації — з нового освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», що з’явився на платформі Дія.Освіта. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» — гіда з коректної комунікації, створеного з моєї ініціативи.

🎥 Упродовж 11 серій люди з бойовим досвідом відверто розповідають про те, яка комунікація ображає, як і чи потрібно пропонувати їм допомогу, яка подяка буде доречною. А ще – про полон, життя з інвалідністю, гендерні стереотипи, ставлення до чорного гумору тощо. Також у серіалі — поради від авторитетних українських експертів щодо коректної комунікації та взаємодії.

Пам’ятаймо, що будь-який досвід війни назавжди змінює людину. Після нашої перемоги майже одночасно мобілізуються понад мільйон захисників. Тож створювати орієнтоване на ветеранів суспільство та розвивати безбар’єрність — у всіх значеннях і проявах — маємо вже зараз.

🇺🇦 Серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я та реалізовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, Безбар'єрність та компанії Visa — учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь