Дія Освіта. Упродовж 11 серій люди з бойовим досвідом відверто розповідають про те, яка комунікація ображає, як і чи потрібно пропонувати їм допомогу, яка подяка буде доречною
Ветеран Олег Андрієнко має ампутацію ноги через бойове поранення. Але набута інвалідність не завадила йому керувати машиною та заново навчитися їздити на велосипеді. Бо чоловік упевнений: якщо людина захоче чогось, вона зробить це попри всі перепони.
Ветеран хвилювався, як відреагують на протез діти — у нього двоє доньок, 15 та 11 років.
«Але… Вони й гралися з ним, було всяке. Не плакали, нічого такого. І мені навіть якось дивно було», — розповідає Олег Андрієнко.
Але така реакція абсолютно нормальна, якщо дітей підготувати до повернення додому батьків-ветеранів. Пояснити, з урахуванням віку, зрозумілими словами та прикладами, що сталося. І, головне, навчити бачити в будь-якій людині насамперед особистість. А інвалідність сприймати як одну з характеристик, що не є перепоною для спілкування.
Усі ці рекомендації — з нового освітнього серіалу «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», що з’явився на платформі Дія.Освіта. Він є продовженням однойменного розділу «Довідника безбар’єрності» — гіда з коректної комунікації, створеного з моєї ініціативи.
Упродовж 11 серій люди з бойовим досвідом відверто розповідають про те, яка комунікація ображає, як і чи потрібно пропонувати їм допомогу, яка подяка буде доречною. А ще – про полон, життя з інвалідністю, гендерні стереотипи, ставлення до чорного гумору тощо. Також у серіалі — поради від авторитетних українських експертів щодо коректної комунікації та взаємодії.
Пам’ятаймо, що будь-який досвід війни назавжди змінює людину. Після нашої перемоги майже одночасно мобілізуються понад мільйон захисників. Тож створювати орієнтоване на ветеранів суспільство та розвивати безбар’єрність — у всіх значеннях і проявах — маємо вже зараз.
Серіал створено з ініціативи Міністерство цифрової трансформації України у межах тематичної хвилі «Досвід ветеранів вартий поваги» комунікаційної кампанії Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я та реалізовано за підтримки Координаційний центр КМУ / Mental Health UA, Безбар'єрність та компанії Visa — учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».