День слов'янської писемності і культури
Щорічно 24 травня в Україні та у інших слов'янських країнах відзначають День слов'янської писемності і культури, встановлений на честь її творців – святих Кирила і Мефодія, покровителів Європи.
Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Їх невтомна просвітницька праця дала щедрі плоди, які служать людям тисячоліття!
Мова – душа нації, її безцінний скарб. У мові – наша давня й нова культура, ознака нашого національного визнання. Завдяки збереженню мови Україна вистояла на тернистому шляху до становлення сильної самостійної держави.
Наше слово передається з уст в уста, протистоїть ворожій пропаганді та століттями захищає національні цінності. Тож цінуймо слово, бережімо його, і пам'ятаймо, що важливо берегти свою мову та культуру, аби вона не зникла та не розчинилась серед інших.
Сьогодні Україна проживає найважчий етап у своїй сучасній історії, воєнну агресію росії. Українці борються за свою свободу щодня на різних фронтах. А мова – ще одна наша зброя у протистоянні ворогу.
Єднаймося! Пишаємося нашими культурними традиціями! Утверджуймо рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців.
Віримо у Перемогу!