Про державну підтримку розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та малечі, яка потрапила у скрутні життєві обставини
Про державну підтримку розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та малечі, яка потрапила у скрутні життєві обставини, розповіла т.в.о начальника Служби у справах дітей Чернівецької ОВА Амалія Буза.
«На Буковині є 52 прийомні сімʼї, у яких виховуються 102 дітей, функціонують 15 дитячих будинків сімейного типу, до яких влаштовано 114 дітей. У 10 патронатних сімям перебувають 14 дітей.
Держава підтримує сімейні форми виховання.Перш за все враховуються інтереси дитини – вона перебуває не в інституційному закладі, а у родині: про неї піклуються, приділяють необхідну вагу, дитина зростає у родинній атмосфері. Батькам-вихователям офіційно зараховують в трудову книжку роботу з дітьми, і вони отримують грошове забезпечення на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи (наразі 3028 грн) на кожну дитину-вихованця та прийомну дитину. Ці виплати не залежать від пенсії, аліментів, стипендії чи інших видів державної допомоги. Також є допомога у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування, що наразі становить 7990 гривень. Для дітей з інвалідністю ця допомога збільшується до 3,5 прожиткових мінімумів, що дорівнює 11186 гривням на кожну дитину», - зазначає Амалія Буза.
Розвитку набуває і патронатне виховання.
«Патронатне виховання передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Наприклад, одинокій мамі чи татові потрібно пройти лікування у медичному закладі, чи виїхати у справах на певний час, а залишити дитину ні з ким. Альтернативою влаштуванню на цей час дитини до притулку – є патронатна сім’я», - каже Амалія Буза.
Ініціативи держави у питаннях підтримки сімейних форм виховання спрямовані на те, щоби забезпечити кожній дитині можливість зростати у родині. Діти у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та патронатних сім’ях зберігають свій соціальний статус та отримують усі передбачені законодавством пільги, але найголовніше – отримують любов, ласку, підтримку і турботу родини. Більше дізнатися про сімейні форми виховання і те, як стати батьками- вихователями можна у Службі у справах дітей Чернівецької ОВА: https://www.facebook.com/slujba.ditu.oda