4 серпня 2024 року начальник районної військової адміністрації Віталій ЯКУБЕНКО взяв участь у нагородженні родичів полеглих воїнів від Православної церкви України медалями "За любов і жертовність до України"
4 серпня 2024 року начальник районної військової адміністрації Віталій ЯКУБЕНКО взяв участь у нагородженні родичів полеглих воїнів від Православної церкви України медалями "За любов і жертовність до України". Їх присвоїли воїнам Ярославу НЕВІРЯНСЬКОМУ, Сергію НАКАЙЧУКУ та Іллі НІКІТЮКУ.
Нагородження відбулося під час архієрейського богослужіння у храмі святого великомученика Димитрія Солунського Православної церкви України села Росошани Кельменецької громади. Це особлива подія для релігійної громади, де єпископом Чернівецьким і Буковинським Феогностом було освячено новозбудовану дзвіницю та дзвони.
Начальник РВА Віталій ЯКУБЕНКО вручив квіти матерям та вдовам загиблих Героїв-захисників України, подякував за мужність та героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України у найгарячіших точках зіткнення з агресором. "Полеглі військові мають президентські нагороди. Цінно, що сьогодні й Православна церква України високо оцінила гідні вчинки моїх земляків та нагородила їх медалями", – зауважив очільник району.
Схиляємо голови в пам'ять про полеглих Героїв російсько-української війни! Дякуємо кожному і кожній, хто продовжує нас обороняти сьогодні!
Довідково:
Ярослав НЕВІРЯНСЬКИЙ народився 29 жовтня 1980 року у селі Росошани Дністровського району. Після закінчення школи навчався у Кельменецькому училищі на тракториста. Здебільшого працював за кордоном.
Чоловік став на захист країни 16 грудня 2022 року. Боєць служив радіотелефоністом у 1 стрілецькому батальйоні 10 окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".
Військовослужбовець загинув 23 червня 2023 року на Бахмутському напрямку.
Ярослава Невірянського президент посмертно нагородив орденом "За мужність" III ступеня. У воїна залишилися дружина та двоє синів Денис і Євген.
Сергій НАКАЙЧУК народився 4 березня 1984 року у селі Росошани. Середню освіту отримав у Кам'янці-Подільському, там закінчив ПТУ та отримав фах зварювальника.
Чоловік пішов служити з перших днів повномасштабного вторгнення – 28 лютого 2022 року. Був розвідником-зв’язківцем у 89 протитанковому артилерійському дивізіоні 63-ї окремої механізованої бригади.
Боєць відзначений нагородою "За мужність та відвагу".
Воїн загинув 3 лютого 2023 року поблизу Часового Яру на Донеччині.
Сергія Накайчука поховали 10 лютого 2023 року в рідному селі Росошани. У нього залишились мама Марія, дружина Олеся, доньки-близнючки Ангеліна та Марина, дідусь і бабуся.
Ілля НІКІТЮК народився 2 лютого 2001 року в селі Росошани Кельменецької громади Дністровського району Чернівецької області. Навчався в місцевій школі, опісля вступив до Кельменецького професійного ліцею. У 2019 році отримав диплом кухаря-кондитера.
Після проходження строкової військової служби 28 лютого 2020 року був зарахований на військову службу за контрактом. Ілля пройшов фахову підготовку в Старичах на Львівщині. Від травня до листопада 2021 року перебував у зоні ООС. З перших днів російсько-української війни брав участь у бойових діях в Бучі та Чорнобилі, опісля воював у Донецькій та Луганській областях. Був стрільцем-санітаром у 10-й гірсько-штурмовій бригаді "Едельвейс". Разом із побратимами взяв в полон 10 російських солдатів.
9 лютого 2023 року Ілля загинув, під час бою поблизу села Спірне Бахмутського району Донецької області. 15 лютого 2023 року воїна поховали в рідних Росошанах.
У нього залишились мама Олександра, сестра Анастасія, бабуся Зінаїда та дідусь Сергій.
Президент України посмертно нагородив Іллю Нікітюка орденом "За мужність" III ступеня.