На території Дністровського району в селі Комарів Кельменецької громади тривають дослідження археологічної експедиції
🔎🔨На території Дністровського району в селі Комарів Кельменецької громади тривають дослідження археологічної експедиції під керівництвом кандидата історичних наук, завідувача відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології Національної академії наук України Олега ПЕТРАУСКАСА.
☝️Щороку археологами досліджується нова площа навколо законсервованих споруд римської склодувні. Дністровська районна військова адміністрація підтримує звʼязок з ними, допомагає та зацікавлена у сприянні розвитку археологічної науки і культурної освіти. Нові досягнення в культурній спадщині мають важливе значення для збереження історичної пам’яті та розвитку культурного туризму.
ℹ️Археологічна експедиція Інституту Археології проводить наукові археологічні дослідження на території сіл Комарів, Дністрівка, Бузовиця Дністровського району. У Комарові проводилися розкопки та досліджувалися об’єкти черняхівської культури та римського періоду ІІІ-ІV століття.
➡️Римська склоробня, виявлена на полі між селами Комарів та Дністрівка Кельменецької територіальної громади в 1950-1970-х роках – чи не єдина на теренах Західної України пам'ятка, і абсолютно точно єдина такого типу споруда на території від Великої Британії до Уральських гір.
👉З 2012 року співробітниками відділу археології ранніх слов'ян Інституту археології Національної академії наук України роботи проводились в рамках спільного українсько-німецького проекту "Комарів - центр виробництва скла в Барбарікумі", до досліджень залучались історики з Німеччини (Вільний Університет Берліну, Університет Ростоку) та Польщі (Варшава). Згодом, з метою збереження кам'яної споруди від руйнування об’єкт було законсервовано.
🏞Унікальний дністровський ландшафт, особлива етнографія та багате і неповторне історико-археологічне середовище дають можливість створити на місці розкопок музей-скансен, який міг би стати потужним туристичним магнітом для району.
❗️Важливо берегти культурну спадщину та продовжувати наукові традиції нашої країни. Адже це невмируще джерело зростання і духовного розвитку українського народу та національної самосвідомості. Культурна спадщина це фундамент, на якому сьогодні стоїть національна культура. 🇺🇦