Дністровська районна військова адміністрація
Чернівецька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

18 жовтня - Європейський День боротьби із торгівлею людьми

Дата: 18.10.2024 11:00
Кількість переглядів: 57

Фото без опису

📢 ПОІНФОРМОВАНИЙ – ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНИЙ.

👉Торгівля людьми – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином. 
❗Саме тому щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. 
Однак, не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не свідомі того, що те, що з ними трапилось, є злочином, а вони – потерпілими. Вони не знають про можливості захисту своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої їм цим злочином.

☝️Звільнившись з тенет торгівців людьми, постраждалі, як правило, повертаються на батьківщину в незадовільному фізичному стані, психічно розбитими та розчарованими. На додаток, вдома на них часто чекає ціла низка нових проблем: особисті документи зникли, вони «виписані із помешкання», тобто зняті з реєстраційного обліку за місцем колишнього мешкання, позбавленні батьківських прав тощо.
Звичайно, логічно було б спочатку повернути собі права на втрачене за час перебування у неволі, а також інше майно, відновити батьківські права, добитися відшкодування шкоди, завданої кривдниками, подбати про здоров’я.
Постраждалі від торгівлі людьми заслуговують на повагу і допомогу незалежно від форми експлуатації. 

  🚫  Для успішного попередження торгівлі людьми надзвичайно важливо захищати права постраждалих і надавати їм підтримку. Це передбачає захист їхнього особистого життя, а також ряд адміністративних заходів для оформлення їхнього перебування у країні призначення із наданням безпечного житла та доступу до психологічної, медичної, юридичної та соціальної допомоги.  

🤝Підтримка у буденних справах і визначення нових перспектив допомагає постраждалим створити стабільне оточення і налагодити життя. Тільки ті, хто відчувають стабільність, зможуть бути корисними в якості надійних свідків, але допомогу і захист необхідно надавати незалежно від готовності потерпілого давати свідчення. 

🫶Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги потерпілим.

🇺🇦Міністерство соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькій акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам. На районному рівні консультацію та допомогу можна отримати звернувшись до управління соціального захисту населення Дністровської райдержадміністрації за адресою пл. Центральна, 4 каб. 2 або за ☎️телефоном (03732) 2-04-70;

☝️Також допомогу можна отримати за наступними номерами: 
☎️-    15-47 - урядова «гаряча» лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
☎️-    0 800 500 202 / ☎️102  - «гаряча лінія» Національної поліції України;
☎️-    0 800 213 103 - контакт-центр системи безоплатної правової допомоги;
☎️-    527 - «гаряча лінія» з протидії експлуатації;
☎️-    0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 - «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
☎️-    0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 -  національна дитяча «гаряча лінія»

‼️ Ми доносимо до Вас цю інформацію, тому що хочемо, щоб Ви знали, що проблема торгівлі людьми актуальна для України, особливо в цей нелегкий для країни час. Ця проблема стосується не лише жертв сучасного рабства, але і кожного громадянина, який може потрапити в тенета кримінальних осіб чи організацій. Це також питання підтримки та реабілітації жертв торгівлі людьми, та ефективної співпраці всіх державних та неурядових організацій з метою подолання цього негативного явища. А також, хочемо нагадати, що у кожного є права і кожен охороняється законами. 

   🌀Свобода є фундаментальним правом кожної людини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь