Публічний звіт голови Дністровської районної державної адміністрації за 2023 рік
Публічний звіт
голови Дністровської районної державної адміністрації про підсумки діяльності районної державної адміністрації за 2023 рік
Дністровська районна державна (військова) адміністрація Чернівецької області в межах повноважень, передбачених Законом України «Про місцеві державні адміністрації», здійснює виконавчу владу на території Дністровського району, а також реалізує повноваження, делеговані їй Дністровською районною радою.
На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» для здійснення керівництва у сфері забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку відповідно до Указу Президента України № 68/2022 від 24 лютого 2022 року «Про утворення військових адміністрацій» Дністровська районна державна адміністрація Чернівецької області набула статусу районної військової адміністрації.
У 2023 році робота райдержадміністрації спрямовувалась на забезпечення збалансованого та стабільного соціально-економічного функціонування району на основі раціонального та ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, вирішення актуальних проблем життєдіяльності громад та військових формувань ЗСУ, соціального захисту населення та внутрішньо переміщених осіб, а також на реалізацію державної політики у сфері територіальної оборони, цивільного захисту, захисту критичної інфраструктури, громадської безпеки і порядку, здійснення заходів правового режиму воєнного стану.
Соціально-економічний розвиток
Незважаючи на несприятливі умови для роботи підприємств, основні бюджетоутворюючі підприємства району у 2023 році працювали відповідно до кон’юнктури ринку та реалізували заходи для збільшення обсягів виробництва продукції.
На території району протягом року не було закрито жодного підприємства. У діючих підприємств відсутня заборгованість з виплати заробітної плати.
Сільське господарство
Провідною галуззю економіки району було і залишається сільське господарство.
Земельний фонд району складає - 185,74 тис. га., з них 129,08 тис.га - сільськогосподарські угіддя.
На території району діють 71 сільськогосподарське підприємство, 232 – фермерських господарства, 100 підприємств іншої організаційно-правової форми власності. Діяльність агропромислових підприємств району спрямована на вирощування сільськогосподарських культур, активно розвивалося садівництво, овочівництво, вирощування ягід. В 2023 році агропромисловими виробниками району сплачено 10 млн. 907 тис.грн. єдиного податку.
Керівництвом районної державної (військової) адміністрації неодноразово проводилися зустрічі з представниками сільськогосподарських підприємств району, об’їзд господарств з метою вивчення найбільш гострих проблем, які постають перед аграріями району.
Промисловість
Основу галузевої структури промисловості району становлять: енергетична, харчова, деревообробна, металообробна, легка промисловості, виробництво машин та устаткування, збирання, очищення, розподілення води, поліграфічна та переробна галузі, добування будівельного каменю, вапняку і піску.
Промисловий комплекс представляють 25 підприємств основного кола. Найбільші з них філія «Дирекція з будівництва «Дністровська ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», філія «Дністровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС», ДП «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№67)», ТОВ «Інтерджус Буковини», ТОВ «Вороновицький щебеневий кар'єр», ПП «Агро-Вест-Ком», ПП «Буковинські традиції», ТОВ "Мамалигівський гіпсовий завод".
Здійснювалося підвищення поінформованості бізнесу щодо доступу до фінансових ресурсів, технологій, ринків, механізму пошуку партнерів. Зокрема, щомісячно проводилася робота серед громад району щодо участі у проєктах ЄС LIFE та грантової допомоги від Уряду Японії «КУСАНОНЕ», на сайті районної державної (військової) адміністрації постійно оновлювався дайджест грантових можливостей.
У зв’язку із збройною агресією російської федерації проти України та введенням воєнного стану в Україні багато підприємств змушені були релокувати свій бізнес на Буковину.
В 2023 році на території Дністровського району продовжили свою діяльність 6 релокованих підприємств:
- ТОВ «Еліксель Ентерпрайз» - виробництво інших виробів із пластмас;
- Майстерня «Мадера» - виробник крафтових сувенірів та розвивальних іграшок для дітей;
- ТОВ “Юкрейн Байсикл” — виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок;
- ПП “Українські конкурентоспроможні технології” - основна діяльність пов’язана з виробництвом гідравлічного та пневматичного устаткування;
- Центр хребта POSTAVA – діяльність із забезпечення фізичного комфорту;
ПРАТ “Укргідропроект” (частково) — спеціалізується на енергетиці.
За ініціативи і сприяння Дністровської районної державної (військової) адміністрації від Міністерства економіки України отримано перелік підприємств, які мають бажання релокуватися, та умови розгортання виробництва. Райдержадміністрацією проводився пошук виробничих площ, які відповідають переліченим вимогам.
Бюджет і фінанси
В результаті внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства, в зв'язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи, і, як наслідок - передачі фінансових ресурсів на територіальні громади, фінансова забезпеченість районного бюджету суттєво зменшилась.
Основним джерелом дохідної частини районного бюджету є субвенція з державного бюджету, яка передбачена обсягами міжбюджетних трансфертів для районного бюджету.
Загальний обсяг доходів бюджету Дністровського району на 2023 рік, з врахуванням міжбюджетних трансфертів, заплановано в сумі 1 млн. 295 тис. 900 гривень у т.ч. обсяг загального фонду – 1 млн. 294 тис.900 грн. , обсяг спеціального фонду – 1000 гривень.
До загального фонду районного бюджету за 12 місяців 2023 року надійшло 4 млн. 163 тис. 160 гривень, з них:
- власних надходжень 6 тис 753 гривні, що становить 100,2 % до уточнених планових показників на звітний період.
- офіційні трансферти 4 млн. 156 тис. 407 гривень при уточненому плані, з них :
963 тис. 900 гривень - субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень (заплановано — 1 млн. 284 тис. 900 гривень);
1 млн. 416 тис. 399 гривень - субвенція з обласного бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених пунктами 2 - 5 частини першої статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
1 млн. 455 тис 109 гривень - субвенція з обласного бюджету на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції.
Власні доходи по загальному фонду в структурі доходів районного бюджету становлять 0,02 %.
Виконання планових показників дохідної частини районного бюджету за 12 місяців по загальному фонду забезпечено в повному обсязі, по спеціальному фонду надходження відсутні.
Видаткова частина районного бюджету за 2023 рік склала 4 млн. 179 тис. 432 гривні.
По загальному фонду проведено видатків на суму 1 млн. 307 тис. 924 гривні, що становить 99,4% до плану на відповідний період з урахуванням змін.
За економічною структурою витрат загального фонду бюджету основна частина бюджетних коштів направлялася на:
- виплату заробітної плати та нарахувань –1 млн. 302 тис. 457 гривень при плані 1 млн. 302 тис 900 гривень. Виконання становить 99,97%;
- на оплату за спожиті бюджетними установами енергоносії та комунальні послуги – 220,35 гривень при плані 6 652 гривень (3,3%) .
Фінансування видатків здійснювалося відповідно до затверджених бюджетних призначень, з урахуванням пропозицій головних розпорядників коштів районного бюджету. Всього на захищені статті протягом 2023 року спрямовано видатків на суму 1 млн. 302 тис. 677 гривень, або 99,6% від загальної суми видатків.
Видаткова частина районного бюджету за 12 місяців 2023 року виконувалась за рахунок надходжень до районного бюджету, використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення окремих видатків районних рад, спрямованих на виконання їх повноважень, використання коштів, направлених із загального фонду, що надійшли як міжбюджетні трансферти – субвенції з обласного бюджету, та використання спрямованого вільного залишку коштів станом на 01.01.2023 року (по загальному фонду - 23 тис. 600 гривень ).
У звітному періоді у повному обсязі профінансовано видатки на виплату заробітної плати, нарахувань на неї, оплату енергоносіїв, проведення інших видатків, необхідних для повноцінного функціонування. Недофінансування чи перевитрати за захищеними та першочерговими статтями видатків районного бюджету відсутні.
Капітальні видатки з коштів загального фонду не проводились.
Видатки спеціального фонду склали 2 млн. 871 тис. 507 гривень – 99,4% до уточнених призначень звітного періоду. Проводились за рахунок використання коштів, направлених із загального фонду, що надійшли як міжбюджетні трансферти – субвенції з обласного бюджету у сумі 2 млн 871 тис. 507 гривень .
Протягом 2023 року кошти резервного фонду не використовувалися.
Районною державною (військовою) адміністрацією вживалися заходи щодо зменшення заборгованості попередніх років зі сплати підприємствами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до листів від Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, які надійшли райдержадміністрації щодо боржників, проводилися засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на які запрошувалися боржники зі сплати єдиного соціального внеску для обговорення заходів щодо погашення існуючої заборгованості та недопущення її зростання в майбутньому. Так, протягом 2023 року проведено 3 планові засідання, за результатами яких направлено відповідні листи на громади району.
З метою активізації і мобілізації надходжень до бюджетів всіх рівнів в районі проводилася роз’яснювальна робота щодо інвентаризації об’єктів водного фонду, яких, за даними Басейнового управління водних ресурсів, налічується 458. Наприкінці серпня 2023 року в районній державній (військовій) адміністрації проведено робочу нараду з територіальними громадами району за участю представників обласної державної (військової) адміністрації та Басейнового управління водних ресурсів, з якими обговорили ряд питань:
- наявність водних об’єктів та їх використання;
- надходження коштів від орендної плати;
- наявність технічної документації на гідроспоруди;
- надання їх в оренду об’єктів водного фонду.
За підсумками наради громадам району надано рекомендації та роз’яснення щодо приведення у відповідність до законодавства земель водного фонду, розпорядниками яких є територіальні громади. Дане питання перебувало і надалі перебуватиме на постійному контролі районної державної (військової) адміністрації.
Житлово-комунальне господарство
На контролі у райдержадміністрації перебувало питання підготовки житлово-комунального господарства в громадах району до опалювального періоду 2022-2023 років, проводився постійний моніторинг стану готовності відповідних установ до опалювального періоду, а також збір інформації щодо створення резервних запасів палива, матеріалів, обладнання, пересувних модульних котелень, поновлено інформацію про наявні генератори, щодо забезпечення резерву палива для роботи автономних джерел.
Всього в громадах району діють 115 котелень, з них 80 як джерело енергії використовують природний газ, 14 — тверде паливо, 13 - електроенергію, 8 — комбінованого типу (газ/тверде паливо).
За ініціативи райдержадміністрації та сприяння обласної державної (військової) адміністрації Сокирянська, Хотинська, Новодністровська та Кельменецька громади отримали надпотужні генератори для забезпечення безперебійної роботи об’єктів критичної інфраструктури та соціальної сфери в разі тривалих відключень електроенергії.
В жовтні 2023 року територіальними громадами району прийнято рішення про початок опалювального періоду 2023/2024 років в залежності від температури навколишнього середовища.
Здійснювався моніторинг проходження опалювального сезону 2023-2024 років. Звичайно не обходилося без аварійних ситуацій в тепломережі, проте вони оперативно ліквідовувалися.
Болючим питанням для всіх громад району було і залишається стан доріг.
За сприяння районної державної (військової) адміністрації в 2023 році на ремонт доріг загального користування місцевого значення та під’їзних доріг до населених пунктів Дністровського району виділено 25 млн.866 тис.грн. з Державного бюджету.
Районною державною (військовою) адміністрацією неодноразово проводилися наради з головами територіальних громад району, керівниками філій «Кельменецький райавтодор», «Хотинський райавтодор», «Сокирянський райавтодор», представниками підрядної організації «БМБУД», на яких розгляалися питання експлуатаційного утримання доріг, ситуацію з наявністю підсипних матеріалів та необхідної техніки для зимового утримання доріг. Особлива увага акцентувалася на утриманні доріг загального користування місцевого значення та під’їзних доріг до населених пунктів. Надано відповідні доручення та рекомендації для покращення стану справ.
Земельні відносини
Проводилася робота із реалізації повноважень у сфері земельних відносин. Зокрема, в 2023 році відновлено та переоформлено 150 сертифікатів на право на земельну частку (пай), що на 45 сертифікатів більше, ніж у 2022 році, з них:
- підготовлено та відновлено 42 втрачених сертифікати ( у 2002 — 30);
- переоформлено згідно свідоцтва на право на спадщину 108 сертифікатів (проти 75 у 2022 році)
Працівниками райдержадміністрації надавалися консультації суб'єктам господарювання щодо укладання (поновлення) договорів оренди землі, згідно Закону України «Про оренду землі», «Про аквакультуру» та Земельного кодексу України.
Екологія, туризм і рекреація
На території Дністровського району знаходяться:
- природоохоронна територія - Національний природний парк «Хотинський»,
- парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні – Хотинський парк,
- заказник «Гриняцька стінка-1», «Гриняцька стінка-2», що входить до складу Хотинського національного природного парку,
- Дендропарк, який налічує понад сто видів дерев та кущів, які занесені до Червоної книги,
- лавандове поле,
- ділянка конвалії.
Одними із найбільш перспективних джерел надходження до місцевих бюджетів Дністровського району є туризм та рекреація.
Сталий розвиток сільських територій та підвищення їх спроможності можливо реалізувати шляхом збільшення кількості осередків сільського зеленого туризму. В цьому напрямку районна державна (військова) адміністрація активно співпрацювала з відповідними управліннями ОДА та Національним природним парком «Хотинський». Визначено місця для облаштування рекреаційних зон, кемпінгів, створювалися нові туристичні маршрути. До їх просування активно залучалися соціальні мережі.
Пункти незламності
Війна кидає всім нам нові виклики. Одним із таких викликів стали масовані бомбардування об’єктів енергетичної сфери, і, як наслідок, тривалі відключення електроенергії. З метою надання допомоги населенню у разі критичних проблем з енергетикою та опаленням владою України в листопаді 2022 року ініційовано рішення про створення Пунктів незламності. До кінця 2022 року їх діяло близько 20.
Впродовж 2023 року спільно з органами місцевого самоврядування проведено значну роботу щодо розгортання та забезпечення Пунктів незламності на території Дністровського району, за що висловлюю щиру подяку головам громад, керівництву райвідділу ДСНС та всім причетним. На кінець 2023 року створено 74 Пункти, з них 67 — органами місцевого самоврядування, 7 — підрозділами ДСНС.
Відповідно до протокольного доручення засідання координаційного штабу з питань розгортання та організації роботи Пунктів незламності від 16 серпня 2023 року всі пункти розпочали свою роботу з 1 жовтня. В цілодобовому режимі на разі працює 12 Пунктів, всі інші - в робочий час, проте, під час надзвичайної ситуації, їх робота також буде організована цілодобово.
Щодо матеріально-технічного забезпечення - станом на кінець 2023 року генераторами забезпечено 64 пункти, 1 (Дністровська районна державна (військова) адміністрація) — має альтернативне джерело живлення у вигляді сонячних батарей, інтернет зв’язком забезпечено всіх без винятку, з них 14 мають системи Старлінк, інші — оптоволоконний зв’язок.
І найголовніше — 54 Пункти незламності забезпечено засобами автономного опалення, в інших — дане питання на етапі вирішення.
Цивільний захист, оборонна та мобілізаційна робота, покращення обороноздатності
В сфері цивільного захисту основна увага зосереджувалась на організації належного реагування на виникнення надзвичайних ситуацій та створенні районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Чернівецької області.
Налагоджено стабільну роботу районної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (далі ТЕБ та НС) і комісії з питань евакуації. Всього в 2023 році проведено 5 засідань комісії ТЕБ та НС, на яких розглянуто всі питання річного плану роботи комісії. Також проведено одне організаційне засідання комісії з питань евакуації, де розглянуто ряд заходів щодо формування плану евакуації населення району. В результаті зібрано всі вихідні дані та сформовано план евакуації населення Дністровського району.
Проведено значну роботу із організації функціонування спеціалізованих служб цивільного захисту району. Зокрема, актуалізовано відповідні розпорядчі документи щодо створення зазначених служб, до складу яких включено підприємства, установи і організації відповідного спрямування всіх територіальних громад, що дає можливість залучати сили та засоби з усього Дністровського району, розроблено і затверджено положення по кожній службі, проведено розрахунки сил та засобів. Організовано нараду з керівниками зазначених служб, під час якої розроблено алгоритм подальших дій спеціалізованих служб під час виникнення надзвичайних ситуацій.
За сприяння керівництва райдержадміністрації в районі проведено міжрегіональні навчання з відпрацювання навичок на реагування на небезпечні події на воді, де відпрацьовано порядок дій під час різних екстремальних ситуацій на водних об’єктах.
Представники районної державної (військової) адміністрації взяли участь у командно-штабному регіональному навчанні щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру та евакуації населення із зони катастрофічного затоплення.
З метою злагодження роботи спеціалізованих служб цивільного захисту району районною державною (військовою) адміністрацією організовано і проведено штабне тренування на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту під час виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з небезпечною хворобою (групові випадки». В ході тренування відпрацьовано дії служб під час масового спалаху захворювання жителів ( в тому числі дітей дошкільного віку) на гепатит А.
Переглянуто склад розрахунково-аналітичної групи, організовано роботу пунктів радіаційного та хімічного спостереження, зібрано дані про наявні прилади радіаційної та хімічної розвідки, розроблено відповідні плани реагування на випадок радіаційних та хімічних загроз, підготовлено інформаційні матеріали для населення, щодо порядку дій у зазначених випадках.
Організовано облік захисних споруд цивільного захисту. Зокрема, для більш оперативних розрахунків всі дані занесені до електронних таблиць, в яких накопичується вся інформація про стан цих споруд з відповідними картами їх місця знаходження. На території Дністровського району розташовано 312 протирадіаційних укриттів, 6 сховищ та 111 найпростіших укриттів.
Вживалися заходи щодо встановлення балансоутримувачів захисних споруд та проводилася відповідна робота з ними. Значна увага приділялася забезпеченню доступності споруд під час повітряних тривог, особливо в нічний час. Для цього організовано групи у складі працівників поліції та ДСНС, ці групи працюють і на даний час.
Проведено розрахунки щодо розміщення населення в укриттях. Встановлено, що загалом діючі укриття зможуть вмістити близько 64 тис. населення (75%) з 86 тис. осіб, що потребують укриття.
Вирішити питання збільшення кількості захисних споруд можливе за рахунок встановлення на облік найпростіших укриттів шляхом комісійного обстеження будівель та споруд, які мають відповідні характеристики.
Величезна робота проведена у сфері підвищення обороноздатності. В звітному році організовано роботу штабу зони оборони, відпрацьовано порядок взаємодії між всіма правоохоронними органами району. На виконання доручень центральних органів виконавчої влади щодо формування добровольчого формування на рівні району, на сесію районної ради винесено питання про утворення добровольчого формування територіальних громад Дністровського району, погоджено кандидатуру командира та затверджено Положення про добровольче формування. Командиром формування проводився набір добровольців.
Районною державною (військовою) адміністрацією спільно з представниками РТЦК та СП організовано і проведено кущові наради з головами громад та старостами, під час яких обговорювалися питання готовності до використання захисних споруд цивільного захисту, протирадіаційних укриттів, аналізувався стан виконання мобілізаційних заходів та організації і здійснення загальновійськової підготовки громадян України до національного спротиву.
В сфері мобілізаційної роботи спільно з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, громадами району проводились мобілізаційні заходи людських та транспортних ресурсів. Всі зусилля районної державної (військової) адміністрації зосереджувалися на законності проведення таких заходів.
З метою впорядкування ведення обліку військовозобов’язаних райдержадміністрацією спільно з представниками РТЦК та СП здійснювалися виїзди в громади району для проведення перевірок стану ведення обліку військовозобов’язаних, надавалися необхідна методична та практична допомога. Всього здійснено 20 таких перевірок в 5 громадах району. Як результат, комісія Генерального штабу, яка в серпні цього року проводила перевірку в районі з даного питання, значних порушень у веденні обліку військовозобов’язаних не виявила.
В квітні-травні 2023 року райдержадміністрація брала активну участь в інформаційній підтримці рекрутингової кампанії щодо набору до “Гвардії наступу”. В результаті до лав Національної гвардії долучилися 120 осіб.
Організовано бронювання працівників органів місцевого самоврядування та підприємств району яким доведено мобілізаційне завдання, відповідно до постанов КМУ від 27 січня 2023 р. № 76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час» та від 4 лютого 2015 р. № 45 «Про затвердження Порядку бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час».
Районною державною (військовою) адміністрацією здійснювалася координація роботи територіальних громад району щодо закупівлі необхідної техніки для створення мобільних вогневих груп ППО. Дана робота практично завершена за що велика вдячність всім головам громад та волонтерам, які долучилися до цієї справи.
Не залишилися поза увагою районної державної (військової) адміністрації і питання сприяння волонтерській діяльності. Упродовж 2023 року з метою перевезення гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ, інших формувань, внутрішньо переміщених осіб, які проживають на території району, на засідання комісії з розгляду питань виїзду за межі України водіїв в умовах воєнного стану обласної військової адміністрації (для включення до системи «Шлях») подано 14 клопотань із супроводжуючими пакетами документів. 13 з них отримали позитивну відповідь, що у свою чергу, дозволило допомогти нашим Захисникам на фронті необхідними автомобілями, поповнити гуманітарні хаби Дністровського району медичними товарами, продуктами харчування, гігієнічними засобами, побутовою технікою, запчастинами для авто наших захисників.
Для потреб Збройних Сил України райдержадміністрацією передано генератори, тактичні аптечки, продукти харчування, автомобільні шини, побутову техніку та багато інших необхідних речей.
Соціальна сфера
Соціальний захист населення
Соціальний захист населення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави.
В районній державній (військовій) адміністрації дана функція покладена на управління соціального захисту населення, в штаті якого налічується 39 працівників, з віддаленими робочими місцями в містах Сокиряни та Хотин. Управління реалізує свої повноваження шляхом надання понад 30 видів соціальних допомог.
Станом на 31 грудня 2023 в управлінні перебувало на обліку 9129 одержувачів державних соціальних допомог, що на 850 осіб менше, ніж в 2022 році. Державну допомогу сім’ям з дітьми в 2023 році отримувала 2571 особа, що на 452 менше, ніж у 2022. Відповідна допомога виплачувалась: 1845 особам з інвалідністю дитинства, 1812 - особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю. Детально з всіма видами виплачених допомог можна ознайомитися в таблиці на сайті райдержадміністрації та в наведеній на слайді діаграмі.
Вид допомоги |
Кількість отримувачів станом на 31.12.2023 |
Кількість отримувачів станом на 31.12.2022 |
Різниця |
Державна допомога сім’ям з дітьми: |
|
|
|
- допомоги по вагітності та пологам; |
38 |
58 |
-20 |
- допомоги при народженні дитини; |
2302 |
2595 |
-293 |
- допомоги одиноким матерям; |
134 |
278 |
-144 |
- допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; |
88 |
84 |
+4 |
- допомоги при усиновленні дитини |
8 |
8 |
0 |
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям |
606 |
1020 |
-414 |
Державна соціальна допомога особам з інвалідністю дитинства |
1845 |
1797 |
+66 |
Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю |
1812 |
1436 |
+376 |
Тимчасова допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів |
51 |
35 |
+16 |
Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним сім’ям |
14 |
13 |
+1 |
Допомога на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу |
455 |
402 |
+53 |
Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях |
871 |
891 |
-20 |
Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною |
9 |
4 |
5 |
Компенсація послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» |
1 |
3 |
-2 |
Тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсію |
133 |
240 |
-103 |
Компенсаційної виплати особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю І групи або пристарілими |
762 |
1095 |
-333 |
Всього за 2023 рік нараховано і виплачено державних допомог на загальну суму 275 млн. 294 тис. 309 грн., що на 81 млн. 220 тис. 905 грн. менше, ніж у 2022 році.
Зменшення чисельності одержувачів окремих видів державних соціальних допомог, відповідно і сум виплат прямо пов’язане із збройною агресією російської федерації проти України, оскільки чимала кількість сімей виїхала за межі держави, а також із змінами до чинного законодавства в частині звуження права на отримання таких допомог.
Зменшення суми виплат також пов’язано із передачею функцій призначення і виплати житлових субсидій та пільг на житлово-комунальні послуги до повноважень підрозділів Пенсійного Фонду України.
У 2023 році до програмного забезпечення «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» внесено 521 особову справу та нараховано і виплачено вказаної допомоги на загальну суму 3 млн. 591 тис. 819 грн., за 2022 рік – 569 допомог на суму 3 млн. 747 тис. 492 грн.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації підготовлено та направлено на розгляд обласної військової адміністрації 13 комплектів документів для представлення до відзначення державною нагородою «Мати-героїня», в той час як за 2022 рік - 6.
Одним із основних завдань від початку війни є прийом внутрішньо переміщених осіб, які вимушено переселені із областей України, де проводяться бойові дії. Станом на 31.12.2023 безпосередньо працівниками управління прийнято 6897 внутрішньо переміщених осіб, яким, відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», видані відповідні довідки про взяття на облік як ВПО. Від початку війни в районі на обліку в єдиній базі ВПО перебувало 13357 осіб. Станом на 31.12.2023 в районі зареєстровано 9333 осіб, яким виплачено допомогу на проживання на загальну суму 123 млн. 979 тис. 600 грн. (38372 виплати), у 2022 році на обліку перебувало 13224 особи яким було призначено допомогу на проживання на суму 63 млн. 548 тис. грн.( 36857 виплат).
В районі визначено 13 місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які можуть вмістити 527 осіб.
Також прийнято 34 заяви від жителів Херсонської області щодо надання їм матеріальної грошової допомоги як постраждалому населенню внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції.
Станом на 31.12.2023 на обліку в управлінні перебувають 509 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, станом на 31.12.2022 перебувало 525 громадян вказаної категорії. За 2023 рік їм нараховано та виплачено компенсацій та допомог на загальну суму 1 млн. 268 тис. 470 грн., що практично не відрізняється від суми виплат у 2022 році.
За 2023 рік до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено інформацію про 542 особи з інвалідністю (за 2022 рік – про 327 осіб) щодо потреби у забезпеченні протезно-ортопедичними виробами, технічними засобами реабілітації, індивідуальними програмами реабілітації осіб з інвалідністю - 896 осіб (858 осіб).
Крім того, спеціалістами управління проводився прийом документів від військовослужбовців, які перебували в зоні проведення антитерористичної операції, здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях та отримали інвалідність, членів сімей загиблих для надання їм відповідного статусу. За 2023 рік надано статус 46 особам з інвалідністю внаслідок війни, 104 членам сімей загиблих, за 2022 рік надано статус 38 особам з інвалідністю внаслідок війни, 50 членам сімей загиблих.
Кількість виданих посвідчень наведено у таблиці.
Вид посвідчення |
Кількість виданих посвідчень у 2022 році |
Кількість виданих посвідчень у 2023 році |
посвідчення особи з інвалідністю з дитинства та дитини-інваліда |
462 |
544 |
посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни |
38 |
51 |
бланк-вкладка до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни |
27 |
21 |
посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни/захисниць/захисників |
50 |
85 |
посвідчення батьків багатодітної сім’ї |
237 |
262 |
посвідчення дітей з багатодітної сім’ї |
522 |
622 |
За звітний період видано 70 довідок учасникам АТО/ООС для отримання дров. Протягом 2022 року видано 75 таких довідок.
Здійснювався контроль за проходженням альтернативної (невійськової) служби 6 жителями району. З початку року у зв’язку із закінченням терміну проходження зазначеної служби припинено проходження альтернативної (невійськової) служби 8 жителям району. Проведено засідання комісії з питань проходження альтернативної (невійськової служби), на яких розглянуто 8 заяв про припинення та 10 заяв про продовження терміну проходження альтернативної (невійськової) служби.
З метою надання гуманітарної, правової, психологічної допомоги найбільш вразливим категоріям громадян, розпорядженням районної державної (військової) адміністрації від 07.06.2023 № 79, утворено Координаційний центр підтримки цивільного населення при Дністровській районній державній адміністрації.
Протягом червня-грудня 2023 року (з початку створення Центру) проведено 8 його засідань, на яких розглядалися питання організації роботи Координаційного центру, підготовки проведення «Дня ментального здоров’я», Ярмарки вакансій, стану працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, про проведення зустрічі з членами сімей загиблих Захисників і Захисниць.
18 серпня 2023 року в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою ЗЕЛЕНСЬКОЮ, на базі Координаційного центру підтримки цивільного населення при Дністровській районній військовій адміністрації проведено «День ментального здоров’я».
Представники Міжнародної організації з міграції, Міжнародної організації HelpAge, Міжнародної організації «Save the children», Благодійних організацій «Благодійний фонд «Рокада», «Право на захист», «Позитивні жінки», «100% життя», Регіональної робочої групи «Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка» для внутрішньо переміщених осіб, дітей, людей різних вікових категорій проводили цікаві тренінги, майстер-класи, різноманітні активності з психосоціальної підтримки.
Чернівецький обласний медичний діагностично-реабілітаційний центр надання медичних послуг, Кельменецький центр первинної медико-санітарної допомоги, ДУ «Чернівецький обласний центр контролю та профілактичних хвороб» провели медичні обстеження та надали консультації відвідувачам заходу.
6 вересня 2023 року проведено Ярмарок вакансій «Живи і працюй в Україні», який був організований Дністровською районною філією Чернівецького обласного центру зайнятості за сприяння Координаційного центру підтримки цивільного населення при Дністровській РДА в селищі Кельменці.
З метою реалізації програм та проєктів у сфері надання допомоги внутрішньопереміщеним особам, учасникам бойових дій, родинам загиблих підписано Меморандум про співпрацю між Дністровською районною державною адміністрацією та Дністровською районною організацією Товариства Червоного Хреста України, Меморандум про співпрацю між управлінням соціального захисту населення районної державно (військової) адміністрації та Благодійною організацією «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез».
Районною державною (військовою) адміністрацією організовано зустрічі з родинами загиблих Захисників і Захисниць Дністровського району, до проведення який залучено представників обласної військової адміністрації, районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівників медичних установ і органів місцевого самоврядування. Мета зустрічей — поінформувати про діючі програми підтримки рідних полеглих військових, їхні соціальні гарантії, інші права членів сімей військовослужбовців, які загинули, захищаючи Україну, обговорення проблемних питань, які виникають у рідних, та шляхи їх вирішення.
Не залишалися поза увагою районної державної (військової) адміністрації і проблеми людей похилого віку. Районною державною адміністрацією неодноразово надавалася благодійна допомога у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни, фруктів пацієнтам стаціонарного відділення постійного і тимчасового перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кельменецької селищної ради (с.Ленківці).
Соціальний захист дітей
У звітному періоді проводилася робота, спрямована на виконання основних завдань щодо захисту прав дітей, реалізації права дитини на виховання у сімейному оточенні, профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. На території району на кінець 2023 року проживало 2810 дітей. На первинному обліку служби у справах дітей перебувало 165 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом року на облік взято 33 дитини зазначених категорій, знято з обліку — 26 дітей.
Станом на 31.12.2023 року на території району діють:
- 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 4 дитини;
- 14 прийомних сімей із 26 прийомними дітьми;
- 4 патронатні сім’ї, де перебувають 11дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.
В 2023 році 72 дітям встановлено статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, проти 9 за 2022 рік.
Постійно поновлювалися дані первинного та місцевого обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які залишилися без батьківського піклування, здійснювався моніторинг щодо влаштування дітей, які набули статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
Щотижнево поновлювалася інформація щодо переміщених дітей, які тимчасово прибули в громади без супроводу батьків або законних представників, прибуття в район дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та вибуття за межі району. Станом на 31 грудня 2023 року таких дітей налічувалося 10, всі вони влаштовані в сім’ї патронатних вихователів.
Забезпечувалося провадження діяльності з усиновлення дітей. Зокрема, здійснювався облік дітей, які можуть бути усиновлені, та облік громадян, які бажають усиновити дітей. Протягом звітного періоду усиновлено 2 дитини, на обліку, як кандидати в усиновлювачі, перебуває 11 сімей.
Постійно надавалась методична, консультативна допомога територіальним громадам в організації роботи місцевих органів опіки та піклування, встановлення статусу дітям, які залишаються без батьківського піклування, їх влаштування, надання соціальної допомоги та у вирішенні інших проблемних питань щодо захисту прав дітей.
Забезпечувалася робота Єдиної інформаційно-аналітичної системи «ДІТИ», до якої вносились дані про дітей найбільш вразливих категорій, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
В березні 2023 року організовано та проведено благодійний захід для дітей пільгових категорій (дітей з малозабезпечених дітей, дітей військовослужбовців, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) з Кельменецької та Лівинецької громад за підтримки благодійного фонду «Ми поруч». До пасхальних свят та Дня знань проводились благодійні акції для пільгових категорій дітей району. З нагоди Дня сім’ї, Дня захисту дітей, Дня усиновлення. організовано участь делегацій району в заходах, що проводила служба у справах дітей облдержадміністрації.
З метою запобігання дитячій бездоглядності, охоплення всіх дітей шкільного віку навчанням, надання адресної допомоги дітям, які потребують особливої соціальної підтримки в районі проведено профілактичний захід «Урок», в рамках проведення якого надано гуманітарної, речової, продуктової допомоги 493 дітям.
Охорона здоров’я
Одним з ключових завдань в діяльності органів державної та місцевої влади під час воєнного стану було і є забезпечення сталого функціонування системи охорони здоров’я та задоволення медичних потреб населення. Це необхідна умова для збереження та покращення тривалості і якості життя населення країни, адже загальновідомо, що здорова нація і людський капітал є основою існування та розвитку будь-якої держави.
Мережа закладів охорони здоров’я налічує 3 багатопрофільні лікарні, 5 центрів первинної медико-санітарної допомоги, 1 міську поліклініку, 45 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 49 фельдшерсько-акушерських пунктів.
Районною державною (військовою) адміністрацією погоджено і затверджено плани розвитку всіх багатопрофільних лікарень на період до 2026 року.
З метою формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я за ініціативи та сприяння районної державної адміністрації в Дністровському районі, Міністерством охорони здоров’я, як виняток, визначено 2 кластерні заклади охорони здоров’я: комунальне некомерційне підприємство «Хотинська багатопрофільна лікарня» Хотинської міської ради та комунальне некомерційне підприємство «Сокирянська багатопрофільна лікарня» Сокирянської міської ради.
Дністровською районною державною адміністрацією передано для потреб лікарень району медичне обладнання, зокрема, апарати штучної вентиляції легень та комплектуючі до них, небулайзери, дихальні фільтри, сучасне стоматологічне крісло. Всього передано обладнання на загальну суму близько 3 млн. гривень.
Організаційні аспекти діяльності районної державної адміністрації.
Діяльність районної державної адміністрації здійснювалась за річним та
квартальними планами роботи. Найбільш важливі питання розглядалисянарадах, засіданнях консультативно – дорадчих органів.
Насамперед, слід зазначити що 2023 рік розпочався із скорочення працівників і, як наслідок, переформатування роботи структурних підрозділів райдержадміністрації. Якщо станом на 01.01.2022 року штатна чисельність районної державної адміністрації становила 101 одиницю, то на початок 2023 року — 71.
Згідно плану роботи районної державної адміністрації, проводилися щотижневі апаратні наради за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, наради з керівниками правоохоронних органів, за результатами яких надавались відповідні доручення та проводився постійний контроль за їх виконанням.
За звітний період прийнято 236 розпоряджень районної державної адміністрації, видано 213 наказів апарату районної державної адміністрації, з них 150 розпоряджень і 11 наказів - з основної діяльності, 86 розпоряджень і 202 накази — з питань управління персоналом.
Протягом 2023 року підготовлено відповідні документи щодо представлення 2 осіб до нагородження відзнаками Президента України, 6 осіб - обласними нагородами,
Відповідно до Закону України від 12.05.2022 №2259-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» конкурси на заміщення вакантних посад державної служби у період дії воєнного стану скасовані, а прийняття на державну службу здійснюється без конкурсного відбору. За період дії воєнного стану без конкурсного відбору на посади державної служби категорії «Б» в районну державну адміністрацію прийнято 3 особи, на посади категорії “В” 6 осіб.
Відповідно до статті 44 Закону України «Про державну службу», Типового порядку проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640, в листопаді 2023 року проведено оцінювання службової діяльності державних службовців районної державної адміністрації, які займають посади державної служби категорій «Б» і «В».
Здійснювалася робота щодо ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів в районній державній адміністрації.
Надавалася правова допомога в оформленні документів з питань, що належать до компетенції райдержадміністрації. Забезпечено взаємодію з органами прокуратури, поліції, юстиції, суду та іншими державними установами. Проведено 8 засідань спостережної комісії при райдержадміністрації, на яких розглянуто 41 питання щодо можливості умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким, та щодо можливості помилування. За результатам розгляду прийнято відповідні рішення. Всі засідання проведено безпосередньо на базі ДУ «Сокирянська виправна колонія», в ході однієї з них члени комісії ознайомилися з діяльністю закладу. Окрім того, надано роз’яснення на звернення засуджених щодо законних прав та громадських обов’язків. Крім того надавалися консультації з різних питань з метою сприяння в соціальній адаптації ув’язнених. Зокрема, порядку взяття на облік центру зайнятості для надання допомоги у працевлаштуванні, отримання одноразової грошової допомоги тощо
Звернення громадян та доступ до публічної інформації
В районній державній адміністрації (районній військовій адміністрації) створено всі умови для оперативного розгляду звернень громадян.
Відповідно до затвердженого графіку особистий прийом громадян здійснюється головою районної державної адміністрації (начальником районної військової адміністрації), його першим заступником та заступником щоденно, що дає можливість людям звертатися до керівництва району з метою вирішення проблемних питань у зручний для них день і час.
В 2023 році на особистому прийомі в керівництва районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) побувало 48 жителів нашого району (в 2022 році — 0).
За результатами розгляду звернень громадян, які побували на особистому прийомі: 11 — задоволено, 30 — роз’яснено порядок вирішення питань, 7 — переадресовано за належністю.
Відповідно до затвердженого графіку керівництвом району проведено 3 виїзні прийоми громадян за місцем їх проживання, де прийнято 11 громадян та порушено 12 питань.
За звітний період до районної державної адміністрації (районної військової адміністрації) надійшло 587 письмових звернень (за 2022 рік — 673), з них через вищестоящі органи отримано 547 звернень (проти 641 в 2022 році). З отриманих звернень 30 — задоволено, 27 — відмовлено, 172 — роз’яснено порядок вирішення питань, 355 — переадресовано за належністю, 8 — знаходяться в стадії розгляду.
Всього за 2023 рік розглянуто 635 звернень (в 2022 - 673 ), з них: по питаннях соціального захисту –290 ( за аналогічний період минулого року – 438), комунального господарства – 174 (за аналогічний період минулого року — 119), аграрної політики і земельних відносин – 23 (за аналогічний період минулого року - 21 ) .
Якщо на початку року (січень-лютий) переважали звернення, які стосувалися відключень електроенергії, дотримання графіків відключень, тривалої відсутності електропостачання, то в подальшому найбільше надходило звернень щодо дотримання строків виплати різного виду соціальних допомог (допомога ВПО, малозабезпеченим сім’ям, багатодітним сім’ям), надання гуманітарної допомоги (продуктів харчування, засобів гігієни тощо), виконання Закону України “Про засудження комуністичної та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” в часині перейменування вулиць, провулків, площ.
Інформація про роботу зі зверненнями громадян постійно оновлювалася і оприлюднювалася на вебсайті районної державної адміністрації (районної військової адміністрації).
Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” за 2023 рік забезпечено розгляд 11 запитів на публічну інформацію до районної державної адміністрації (районної військової адміністрації), 9 з яких надійшло від фізичних осіб, 2 — від юридичних.
Запитувачі просили надати інформацію щодо:
- передачі газопроводів від товариств по газифікації до місцевих рад і від місцевих рад до АТ “Чернівцігаз”;
- наявності в міських радах району програм щодо оцифрування та збереження в електронному вигляді документації рад та їх виконавчих органів;
- приватизації нерухомого майна;
- наявності в Дністровській райдержадміністрації структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та їх установчі документи;
- наявності в Дністровській районній державній адміністрації документально визначеного спеціального місця для роботи запитувачів публічної інформації з документами та їх копіями;
- структури і принципів формування, розмір оплати праці, винагород керівництва районної державної адміністрації за І півріччя 2023 року, а також надання розпорядчих документів, якими визначено структурний підрозділ, що забезпечує доступ запитувачів до інформації та оприлюднення публічної інформації в районній державній адміністрації;
- збитків та шкоди, завдано. Об’єктам природо-охоронного фонду;
- копій договорів оренди земельних ділянок.
Всі запити щодо надання публічної інформації розглянуто відповідно до вимог чинного законодавства.
Взаємодія з органами місцевого самоврядування
Районною державною адміністрацією налагоджена взаємодія з районною радою та переважною більшістю територіальних громад району. При потребі надається необхідна методична допомога з правових, організаційних, кадрових питань.
Відповідно до п.2 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.1999 №339 (зі змінами) районна державна адміністрація контролює здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчими комітетами Хотинської, Сокирянської, Новодністровської міських, Кельменецької селищної, Вашковецької, Клішковецької, Лівинецької, Мамалигівської, Недобоївської, Рукшинської сільських рад.
Згідно затвердженого Плану проведення перевірок за здійсненням органами місцевого самоврядування Дністровського району делегованих повноважень органів виконавчої влади у 2023 році працівниками районної державної (військової) адміністрації проведено зазначені перевірки в Новодністровській міській раді щодо здійснення повноважень у сфері соціального захисту населення, у Кельменецькій селищній раді — у сфері бюджету, фінансів і цін, у Вашковецькій сільській раді - у галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку.
За результатами перевірок пдготовлено довідки та надано ряд рекомендацій виконкомам щодо покращення роботи в тій чи іншій сфері.
На виконання законів України "Про місцеві державні адміністрації", "Про місцеве самоврядування в Україні" та відповідно до планів роботи райдержадміністрації, керівництво і начальники структурних підрозділів райдержадміністрації брали участь у роботі засідань сесій, постійних комісій районної ради. Працівники райдержадміністрації готували і вносили на розгляд сесій районної ради важливі питання, які забезпечували сталий соціально-економічний розвитку району.
Практично кожного тижня керівництвом районної державної (військової) адміністрації проводилися виїзди в територіальні громади та робочі зустрічі з головами ОТГ.
Районною державною (військовою) адміністрацією забезпечено організацію участі голів районної ради, територіальних громад району в засіданнях Конгресу регіональних та місцевих влад при Президентові України, які проходили в режимі онлайн.
Проведена значна робота щодо передачі з державної в комунальну власність автомобілів, що перебувають на балансі райдержадміністрації і не використовуються. Вже завершено передачу автомобілів Рукшинській та Недобоївській громадам, розпочато процес процесі передачі авто для Мамалигівської територіальної громади..
Місцеві територіальні громади активно долучалися та всебічно сприяли у питаннях допомоги Збройним Силам України.
Архівна справа
Станом на 01 січня 2024 року в архівосховищах архівного відділу райдержадміністрації всього в наявності 406 фондів, 91727 справ постійного терміну зберігання, з них 20012 справ періоду незалежності.
З метою покращення матеріально-технічного забезпечення архівного відділу та покращення збереженості документів НАФ за кошти, виділені Дністровською районною державною адміністрацією, для архівосховищ придбано картонажі, швидкошивачі тощо. Окрім того, для створення оптимальних умов зберігання та зручного розміщення документів встановлено 6 металевих стелажів на загальну суму 58500 грн..
Працівниками архівного відділу РВА спільно із юридичними особами-джерелами комплектування архівного відділу проведено науково-технічне опрацювання документів. Зокрема, проводилася експертиза цінності 1428 справ постійного зберігання, 46 - з кадрових питань (особового складу), 132 - тривалого зберігання.
За звітний період працівниками архівного відділу Дністровської районної державної (військової) адміністрації опрацьовано 1304 звернень та запитів громадян, що на 525 більше, ніж 2022 році, та складає 217% до затвердженого плану. З них 1035 майнового характеру (з позитивним результатом 929), 265 запит соціально-правового характеру (244 позитивних), із них 219 - про підтвердження трудового стажу. Видано всього 1424 архівних довідок та витягів, що на 373 більше, ніж за аналогічний період в минулому році.
До архівного відділу з початку 2023 року надійшло 4 запити фізичних осіб іноземних держав. Запитів на платній основі не надходило.
Основна тематика запитів про виділення, надання та приватизацію земельних ділянок, підтвердження трудового стажу роботи в колгоспах, зарахування певних років до трудового стажу, прийняття та звільнення з колгоспу, реформування колгоспів у селянські спілки, у ТзОВ, присвоєння або перейменування назв вулиць та ін.
Протягом року завершено оцифрування, переведення в електронний вигляд описів справ на документи Національного архівного фонду (Кельменці). Оцифровано 322 описи на 975 арк. на 27016 одиниць зберігання.
Складено описи справ на знайдені метричні книги та книги державної реєстрації актів цивільного стану сіл Бернове, Бузовиця, Коновка, Зелена, Ірстова, Рестео-Атак, Росошани, які датовані другою половиною XIX – початком XX століття та передано їх на зберігання до Державного архіву Чернівецької області згідно з актами прийому-передач.
Інформаційна діяльність
Райдержадміністрація, відповідно до Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», систематично інформувала населення про свою діяльність, важливі питання суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави загалом та району зокрема.
У режимі інформаційної агенції функціонує офіційний веб-сайт райдержадміністрації https://dnistrovska-rda.gov.ua//. В 2023 році значно активізовано роботу офіційної сторінки райдержадміністрації в соціальній мережі Фейсбук, створено телеграм-канал райдержадміністрації, де розміщено чималий масив інформації: від зразків нормативних (нормативно-правових) документів, безпосередньо документів, до аналітичних довідок. Окрім того, щоденно поповнювалася стрічка новин інформаціями про діяльність керівництва виконавчої гілки влади, інформаційно-довідковими та роз’яснювальними матеріалами від територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. Слід наголосити, що практично кожне інформаційне повідомлення доповнене фото- та відеоматеріалами.
Запроваджено нові рубрики, зокрема, «Дайджест новин Дністровського району», «Герої Дністровського району», «Герої серед нас», «Програма “ВідновиДім” тощо.
Всього в 2023 році на офіційному вебсайті, офіційних сторінках райдержадміністрації у соціальних мережах (Телеграм, Фейсбук) розміщено 7757 інформаційних повідомлень.
Пріоритетними напрямками подальшої діяльності залишаються:
- підвищення обороноздатності;
- покращення безпекової ситуації;
- забезпечення, у межах своїх повноважень, захисту прав і законних
інтересів громадян України, фізичних та юридичних осіб.
Райдержадміністрація і надалі буде спрямовувати свої зусилля на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, залучення інвестиційних ресурсів в різні галузі економіки, вирішення актуальних проблем населення.
Дякую за увагу!