Нагадуємо правила поведінки у лісі, щоб вберегтися від укусів змій

Дата: 11.05.2023 13:59

Із потеплінням у лісах активізувалися плазуни. Нагадуємо вам правила поведінки у лісі, щоб вберегтися від укусів змій.

🥾 Вирушаючи в ліс, подбайте про високе взуття — шкіряне або гумове. Варто одягти вільні штани із цупкої тканини, адже якщо змія прокусить штани, то вона не зачепить шкіру.

🦯 Прогулюйтесь лісом з палицею. Проведіть нею по кущах або по високій траві. Цього шуму буде достатньо, аби плазуни втекли.

Як розпізнати отруйну змію?

📌 Якщо вона повністю чорна – це гадюка. Щоправда, частина гадюк має сірувате забарвлення та малюнок «шахівниці».

📌 Якщо змія чорна, але має дві жовті плями на голові та біле черево — це вуж.

У разі, якщо змія вкусила зненацька, потрібно визначити, отруйна вона чи ні. Це можна зробити за виглядом укусу.

📍 Якщо на місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, які утворюють напівовал із дрібних точок – не отруйна.

📍Якщо ж вкусила отруйна змія, то в передній частині напівовала між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Що робити, якщо вкусила гадюка:

- менше рухайтесь та пийте багато води;

- на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;

- зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;

- за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;

- у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;

- не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;

- не накладайте джгут на травму;

- не припікайте рану.

🏥 Головна допомога для постраждалого — медична, тому якнайшвидше доправте його до лікарні.